×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Prawie 300 wybitych szyb

opublikowano: 29.01.2019 10:34 · zmodyfikowano: 29.01.2019 10:39 · wiadomość archiwalna

Prawie 140 tysięcy złotych przeznaczyliśmy w roku 2018 na wymianę szyb wybitych w wiatach przystankowych. Za tę kwotę można kupić ponad 30 nowych wiat. Zdecydowana większość interwencji służb na przystankach związana jest z aktami wandalizmu.

Z roku na rok ilość szyb wybitych na przystankach jest coraz mniejsza, jednak koszty wymiany rosną:

Na terenie Szczecina jest 1070 przystanków, na których ustawionych jest łącznie ponad 500 wiat. 330 z nich należy do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Prawie każdego dnia służby podejmują interwencje związane z dewastacją na przystankach.

Usługi w zakresie uzupełniania szyb w wiatach przystankowych i obiektach należących do ZDiTM obejmują:

Do ogłoszonego przez ZDiTM przetargu na realizację powyższego zadania wpłynęła jedna oferta. Firma Szkło s.c. Zakład Szklarski zaproponowała kwotę 189 999,08 zł. Trwa weryfikacja dokumentów i możliwości finansowych jednostki. ZDiTM planował na ten cel przeznaczyć 150 000 zł.

przewiń do góry