×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Uratował życie pasażerów!

opublikowano: 08.03.2019 12:30 · zmodyfikowano: 08.03.2019 13:08 · wiadomość archiwalna

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj rano w autobusie linii A. Jeden z pasażerów wtargnął do kabiny i zaczął szarpać kierownicą podczas jazdy. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nie skończyło się to tragedią. Pan Józef Nakoneczny uratował życie pasażerów!

Pan Józef Nakoneczny jest bohaterem. W Szczecińskim Przedsiębiorstwie Autobusowym „Dąbie” pracuje od 1988 roku. Nic nie zapowiadało, żeby 8 marca stał się dniem, który szczególnie zapadnie Panu Józefowi w pamięć. Po godzinie 6:40 nieznany dotąd sprawca wtargnął do kabiny i zaczął szarpać kierownicę i prowadzącego pojazd. Całe wydarzenie wygląda bardzo niebezpiecznie i mogło skończyć się tragicznie, ponieważ autobus był w ruchu i znajdował się na Estakadzie Pomorskiej. Całe zdarzenie trwa kilkadziesiąt sekund, kierowcy udało się zatrzymać autobus i wypchnąć agresywnego pasażera. Ten próbował jeszcze dostać się do wnętrza uderzając i kopiąc w drzwi. Na miejsce została wezwana policja.

W pojeździe w trakcie tego zdarzenia znajdowało się kilka osób. Niestety żadna z nich nie pomogła kierowcy w tej trudnej sytuacji. Pan Józef jest bohaterem, który uratował życie pasażerów, których wiózł i kierowców jadących tą samą drogą, co pojazd komunikacji miejskiej.

przewiń do góry