×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Start remontu chodników

opublikowano: 21.05.2019 11:40 · zmodyfikowano: 21.05.2019 11:59 · wiadomość archiwalna

W połowie tygodnia pojawią się pierwsze utrudnienia dla pieszych i kierowców związane z realizacją zadania „Równe chodniki dla Szczecina — etap 1”. Tymczasem ogłoszony został przetarg na kolejną część prac remontowych na chodnikach.

W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na chodnikach wzdłuż ulic Korzeniowskiego, Owocowej i Czarnieckiego. Utrudnienia będą związane z częściowym zawężeniem jezdni i pracami rozbiórkowymi na chodnikach. 

Przypominamy, że w ramach zadania komfort pieszych zmieni się na następujących ulicach:

Nawierzchnie chodników zaprojektowano zgodnie z obowiązującym Katalogiem nawierzchni Miasta Szczecin. Łącznie wymieniona zostanie nawierzchnia na ok. 960 m² ciągów pieszych.

W ramach zadania dodatkowo zostaną ustawione słupki ograniczające wjazd samochodom na chodnik, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wykonawca — konsorcjum firm BEN-BRUK sp. z o.o. oraz BEN-BRUK Benedykt Chłap — na realizację zadania ma 120 dni od dnia przekazania placu budowy. Umowny koszt robót to 3,5 mln złotych.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na kolejną część prac. Na oferty do zadania „Równe chodniki dla Szczecina — etap II”, w ramach którego remontem objęte będą chodniki na Wałach Chrobrego, czekamy do 3 czerwca.

przewiń do góry