AktualnościRSS

Roboty torowe i utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Krzywoustego i alei Bohaterów Warszawy

opublikowano: 26.06.2019 07:56 · zmodyfikowano: 28.06.2019 23:28 · wiadomość archiwalna

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z remontem układu torowego na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Krzywoustego i alei Bohaterów Warszawy. W związku z tym od najbliższej soboty kierowcy muszą spodziewać się utrudnień, a pasażerowie przygotować do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace będą trwały do końca sierpnia.

Remontu wymaga konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym pracami objętych zostanie około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty będą prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu jest przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców, płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostaną zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostaną także smarownice torowe.

Zakres robót torowo-drogowych obejmie:

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 2 757 370,91 zł brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Organizacja ruchu

Pierwsze zmiany wprowadzone zostaną w najbliższą sobotę w godzinach porannych. Start prac torowych planowany jest w najbliższy poniedziałek.

Zamknięte będą następujące relacje:

Przejazd odcinka ul. Krzywoustego pomiędzy ul. Bolesława Śmiałego a skrzyżowaniem z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia dla pojazdów zmierzających w stronę os. Przyjaźni odbywać się będzie na jezdni południowej „pod prąd” jednym pasem ruchu wzdłuż obszaru międzyjezdnego. Przejazd pojazdów zmierzających na relacji prawoskrętnej Krzywoustego — Bohaterów Warszawy pozostanie utrzymany.

Na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia planuje się przełączenie sygnalizacji świetlnej na program żółtych świateł migających.

W ciągu ul. Krzywoustego na kierunku Bohaterów Warszawy — Bolesława Śmiałego likwidacji ulegną miejsca postojowe ulokowane na jezdni, co umożliwi zachowanie dwóch pasów ruchu ogólnego w stronę pl. Kościuszki i wydzielenie jednego pasa ruchu w stronę ul. 26 Kwietnia. Czasowemu zamknięciu ulegną przejścia dla pieszych ul. Krzywoustego na skrzyżowaniu z ul. Bolesława Śmiałego.

Na czas zamknięcia wprowadzone zostaną zalecane objazdy. Objazd dla pojazdów ciężarowych poprowadzony zostanie poprzez drogę krajową nr 10 — Derdowskiego — 26 Kwietnia — Taczaka.       

Komunikacja miejska

Od 1 lipca do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bohaterów Warszawy — Turzyn — Plac Kościuszki. Wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Od 29 czerwca do odwołania:

Pasażerom przypominamy, że w sprawnym dotarciu do celu pomogą okoliczne linie 8, 10, 75 oraz  9.

powiązane linie: 1, 2, 7, 8, 9, 75, 521, 527

przewiń do góry