×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Roboty torowe i utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Krzywoustego i alei Bohaterów Warszawy

opublikowano: 26.06.2019 07:56 · zmodyfikowano: 28.06.2019 23:28 · wiadomość archiwalna

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z remontem układu torowego na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Krzywoustego i alei Bohaterów Warszawy. W związku z tym od najbliższej soboty kierowcy muszą spodziewać się utrudnień, a pasażerowie przygotować do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Prace będą trwały do końca sierpnia.

Remontu wymaga konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym pracami objętych zostanie około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty będą prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu jest przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców, płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostaną zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostaną także smarownice torowe.

Zakres robót torowo-drogowych obejmie:

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 2 757 370,91 zł brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Organizacja ruchu

Pierwsze zmiany wprowadzone zostaną w najbliższą sobotę w godzinach porannych. Start prac torowych planowany jest w najbliższy poniedziałek.

Zamknięte będą następujące relacje:

Przejazd odcinka ul. Krzywoustego pomiędzy ul. Bolesława Śmiałego a skrzyżowaniem z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia dla pojazdów zmierzających w stronę os. Przyjaźni odbywać się będzie na jezdni południowej „pod prąd” jednym pasem ruchu wzdłuż obszaru międzyjezdnego. Przejazd pojazdów zmierzających na relacji prawoskrętnej Krzywoustego — Bohaterów Warszawy pozostanie utrzymany.

Na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia planuje się przełączenie sygnalizacji świetlnej na program żółtych świateł migających.

W ciągu ul. Krzywoustego na kierunku Bohaterów Warszawy — Bolesława Śmiałego likwidacji ulegną miejsca postojowe ulokowane na jezdni, co umożliwi zachowanie dwóch pasów ruchu ogólnego w stronę pl. Kościuszki i wydzielenie jednego pasa ruchu w stronę ul. 26 Kwietnia. Czasowemu zamknięciu ulegną przejścia dla pieszych ul. Krzywoustego na skrzyżowaniu z ul. Bolesława Śmiałego.

Na czas zamknięcia wprowadzone zostaną zalecane objazdy. Objazd dla pojazdów ciężarowych poprowadzony zostanie poprzez drogę krajową nr 10 — Derdowskiego — 26 Kwietnia — Taczaka.       

Komunikacja miejska

Od 1 lipca do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bohaterów Warszawy — Turzyn — Plac Kościuszki. Wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Od 29 czerwca do odwołania:

Pasażerom przypominamy, że w sprawnym dotarciu do celu pomogą okoliczne linie 8, 10, 75 oraz  9.

powiązane linie: 1, 2, 7, 8, 9, 75, 521, 527

przewiń do góry