×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Prace na łukach

opublikowano: 09.07.2019 12:09 · zmodyfikowano: 09.07.2019 12:15 · wiadomość archiwalna

Zniknęły już łuki torów na ulicy Krzywoustego. Dzisiaj rozpoczął się ostatni etap rozbiórki, a wykonawca zgodnie z harmonogramem przystąpi do dalszych robót związanych z korytowaniem i układaniem kolejnych warstw konstrukcji.

Chociaż organizacja ruchu w rejonie prac została wprowadzona zgodnie w projektem ponad tydzień temu, to zdarzają się ciągle kierowcy, którzy jadąc na pamięć powodują niebezpieczne sytuacje. Jednak największym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego są piesi, którzy ignorując oznakowanie poziome i pionowe, w tym zapory i wygrodzenia, przebiegają przez sam środek skrzyżowania ulic Bolesława Śmiałego i Krzywoustego. Wykonawca będzie starał się wygrodzić jeszcze większy fragment, jednak zdrowego rozsądku pieszych nic nie zastąpi.

W ramach prac we wtorek rozpoczął się ostatni etap rozbiórki torów. Równolegle trwają prace związane z korytowaniem, po których układana będzie warstwa stabilizacji gruntu i kolejne warstwy konstrukcji. Roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem i potrwają jeszcze 8 tygodni.

Przypominamy, że remontu wymagała konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu, ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym, pracami objętych zostało około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty są prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu jest przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców, płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostaną zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostaną także smarownice torowe.

Zakres robót torowo-drogowych obejmie:

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin Sp. z o.o. na kwotę 2 757 370,91 zł brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Organizacja ruchu

Zamknięte zostały następujące relacje:

Przejazd odcinka ul. Krzywoustego pomiędzy ul. Bolesława Śmiałego a skrzyżowaniem z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia dla pojazdów zmierzających w stronę os. Przyjaźni odbywa się na jezdni południowej „pod prąd” jednym pasem ruchu wzdłuż obszaru międzyjezdnego. Przejazd pojazdów zmierzających na relacji prawoskrętnej Krzywoustego — al. Bohaterów Warszawy pozostał utrzymany.

Czasowemu zamknięciu uległy przejścia dla pieszych ul. Krzywoustego na skrzyżowaniu z ul. Bolesława Śmiałego.

Na czas zamknięcia wprowadzone zostały zalecane objazdy. Objazd dla pojazdów ciężarowych poprowadzony został poprzez drogę krajową nr 10 — Derdowskiego — 26 Kwietnia — Taczaka.    

Komunikacja miejska

Od 1 lipca do odwołania wstrzymany został ruch tramwajowy na odcinku Bohaterów Warszawy — Turzyn — Plac Kościuszki. Wprowadzone zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Od 29 czerwca do odwołania:

Pasażerom przypominamy, że w sprawnym dotarciu do celu pomagają okoliczne linie 8, 10, 75 oraz  9.

przewiń do góry