×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Tramwaje wracają do pętli „Las Arkoński”

opublikowano: 18.07.2019 12:10 · zmodyfikowano: 18.07.2019 12:15 · wiadomość archiwalna

Prace na pętli „Las Arkoński” dobiegają do końca. To oznacza, że wkrótce na trasy wrócą tam tramwaje. Od 20 lipca zlikwidowana zostanie komunikacja zastępcza.

Na nowej pętli widać już gotowe chodniki, torowisko, zamontowana jest także sieć trakcyjna. Zanim jednak wróci tam komunikacja miejska, konieczny jest odbiór i przejazd techniczny tramwaju. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, to już od soboty 20 lipca przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Kołłątaja — Las Arkoński. W związku z tym wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

O inwestycji

Projekt obejmuje przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska tramwajowego oraz pętli tramwajowo-autobusowej „Las Arkoński”, budowę ronda oraz parkingu przy stadionie K.S. Arkonia na ponad 170 miejsc. Powstaną też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Koszt inwestycji to ponad 90 mln zł.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

powiązane linie: 3, 10, 0

przewiń do góry