×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Spełniamy marzenie Filipa

opublikowano: 03.10.2019 12:06 · zmodyfikowano: 03.10.2019 12:47 · wiadomość archiwalna

W najbliższą sobotę miejskie spółki komunikacyjne postarają się spełnić marzenie 10-letniego Filipa, który zmaga się z wyjątkowo rzadką chorobą genetyczną. Na młodego miłośnika komunikacji czeka moc atrakcji między innymi w zajezdni autobusowej i tramwajowej.

Członkowie Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej dowiedzieli się o 10-letnim Filipie Zwolińskim z lokalnej telewizji. Jeden z programów opowiadał o chłopcu ze Stargardu, który jako jedyny w Polsce choruje na znany od zaledwie 3 lat zespół genetyczny Okur-Chung, czyli uszkodzony gen.CSnk2a1. O nietypowej chorobie chłopca opowiadała jego mama Karolina. Sam Filip z uśmiechem mówił o swoich codziennych zajęciach, szkole, koleżankach i nietypowej pasji, jaką są autobusy i tramwaje. Najlepiej przegubowe.

— Kolega przesłał mi link do tego materiału i nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Postanowiłem, że zrobię wszystko, by sprawić Filipowi radość — mówi Wojciech Śmigielski, zawodowy kierowca autobusu, członek Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, a prywatnie… właściciel m.in. przegubowego Ikarusa z 1989 r.

Do akcji z ogromną przyjemnością włączył się Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie”, spółka Tramwaje Szczecińskie, Muzeum Techniki i Komunikacji — to te jednostki przygotowały atrakcje dla młodego miłośnika komunikacji. Akcję wsparł także Kurier Szczeciński.

Filip z rodzicami przyjeżdża do Szczecina w sobotę. Zapowiada się dzień pełen atrakcji, ale wszystkich przygotowanych przez ZDiTM, spółkę autobusową „Dąbie” i „Tramwaje Szczecińskie” niespodzianek nie możemy zdradzić. Jedną z nich będzie być może spełnienie najskrytszego marzenia chłopca, czyli możliwość poprowadzenia autobusu, oczywiście pod nadzorem doświadczonego kierowcy.

przewiń do góry