×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zniknęła kładka nad ciepłociągiem

opublikowano: 24.10.2019 09:48 · zmodyfikowano: 24.10.2019 09:54 · wiadomość archiwalna

Trwają prace rozbiórkowe na ulicy Grota-Roweckiego. Zniknęła już kładka nad ciepłociągiem, ale w ramach zadania wybudowana zostanie nowa, na konstrukcji stalowej wraz z pochylniami dla niepełnosprawnych.

Wykonawca przystąpił do prac kanalizacyjnych, teletechnicznych oświetleniowych oraz do wykonywania elementów drogowych i ciągów pieszych. W ramach zadania zaplanowana została przebudowa drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowa elementów uspokojenia ruchu, przebudowa zjazdów oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostawaniem jej dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy. Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, ale także kierowców. Zakres robót budowlanych obejmie w szczególności:

Przypominamy, że wyłączona dla ruchu samochodowego jest ul. Grota-Roweckiego na odcinku od ul. Witkiewicza do ul. J. Dwernickiego. Linia 53 nadal kursuje objazdem. W kierunku Pomorzan jedzie ulicą Reduty Ordona, z pominięciem przystanków „Berlinga” i „Roweckiego”. Autobusy linii 53 zatrzymują się na przystankach „Chłopickiego” i „Wita Stwosza” wspólnych z linią nr 75. Kursy będą odbywają się wg obowiązujących rozkładów jazdy.

Realizacja zadania poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inwestycja będzie dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca — Konsorcjum firm: BEN-BRUK Sp. z o.o., BEN-BRUK Benedykt Chłap na wykonanie prac wartych 7 298 921,88 zł ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

przewiń do góry