×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

W gotowości ponad 5300 ton soli i ponad 830 ton piachu. Trwa Akcja Zima

opublikowano: 03.12.2019 10:39 · zmodyfikowano: 03.12.2019 13:15 · wiadomość archiwalna

Ubiegłej nocy zima pokazała swoje oblicze. Przypominamy kierowcom o konieczności wymiany opon i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pierwsze działania w ramach Akcji Zima już za nami.

W Szczecinie jest 750 km dróg objętych Akcją Zima, podzielonych na trzy kolejności odśnieżania. W I i II kolejności znajdują się główne ciągi komunikacyjne, po których kursuje komunikacja miejska, a także mosty, wiadukty i ulice o dużym nachyleniu. W III kolejności te łączące główne ciągi komunikacyjne. Ulice nieujęte w planie Akcji Zima oczyszczane będą interwencyjnie, po zakończeniu działań w I, II i III kolejności.

W I kolejności wykonawcy zobowiązani są do zapewnienia przejezdności w ciągu 4 godz. od wystąpienia opadów śniegu bądź gołoledzi, w II kolejności przejezdność powinna zostać zapewniona w ciągu 6 godz. Po ustaniu opadów śniegu w ciągu 4 godz. wykonawcy zobowiązani są do usunięcia z jezdni śniegu i błota pośniegowego (dot. I i II kolejności). W III kolejności wykonawcy zobowiązani są do zapewnienia przejezdności w ciągu 8 godzin od ustania opadów śniegu.

W gotowości jest ponad 30 różnych wozów, ponad 5300 ton soli oraz ponad 830 ton piachu.

Zimowym oczyszczaniem lewobrzeżnej części miasta zajmuje się firma Remondis Szczecin Sp. z o.o, a prawobrzeżem Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Umowy swoim zakresem obejmują mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego oraz likwidowanie gołoledzi z ulic, placów, zatok i pętli autobusowych — łącznie 750 km (I, II i III kolejność). Do tego:

Firma Remondis ma w gotowości 3800 ton soli, 100 ton piachu oraz 12 ton chlorku, a MPO 1521 ton soli, 738 ton piachu oraz 3 tony chlorku. Wartość umów zawartych z tymi firmami to prawie 8 mln złotych

Pojazdy wykonawców biorących udział w Akcji Zima wyposażone są w GPS. Dzięki aplikacji do obsługi GPS ZDiTM będzie mógł na bieżąco śledzić pracę sprzętu.

Uruchomiony został całodobowy numer telefonu 91 48 00 401, pod którym mieszkańcy będą mogli zgłaszać potrzebę odśnieżenia.

Miejscem składowania śniegu zarówno dla wykonawców ZDiTM, jak i dla mieszkańców jest teren lotniska (wjazd od ulicy Hangarowej).

Zawarte zostały także umowy na inne zadania związane z Akcją Zima:

przewiń do góry