AktualnościRSS

Rozpoczęcie prac na alei Jana Pawła II

opublikowano: 22.07.2020 10:21 · zmodyfikowano: 22.07.2020 10:27 · wiadomość archiwalna

Nowe chodniki, jezdnia, dodatkowa zieleń i mała architektura — to tylko część zmian, jakie czeka jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście. Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się od wprowadzenia w najbliższą niedziele pierwszego etapu tymczasowej organizacji ruchu.

Organizacja ruchu

26.07.2020 r. w godzinach popołudniowych wprowadzony zostanie pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu pojazdów zostanie jezdnia 2 — odcinek al. Jana Pawła II na kierunku od placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Wacława Felczaka. Ruch pojazdów zostanie przekierowany na drugą jezdnię al. Jana Pawła II, która stanie się drogą dwukierunkową. Ruch pieszych i rowerów zostanie przekierowany na chodniki znajdujące się jednej i drugiej stronie al. Jana Pawła II.

Komunikacja miejska

Od 27 lipca odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

O zadaniu

Na alei Jana Pawła II przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Przebudowa al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego obejmie w szczególności:

Wykonawca — LIDER KONSORCJUM: Roverpol Sp. z o.o., PARTNER KORSORCJUM: Rover Infraestructuras S.A. na wykonie zadania ma 16 miesięcy. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23 862 000,00 zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 r.

powiązane linie: 70

przewiń do góry