×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

TyDzień Wszystkich Świętych

opublikowano: 20.10.2020 11:39 · zmodyfikowano: 21.10.2020 11:42 · wiadomość archiwalna

Zbliża się czas, w którym wielu mieszkańców Szczecina oraz osoby przyjezdne będą chciały się dostać w okolice cmentarza. Ten rok jest wyjątkowy. Zamieńmy jeden dzień na TyDZIEŃ Wszystkich Świętych. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w komunikacji miejskiej i organizacją ruchu.

Już od najbliższego weekendu tramwaje dojeżdżające w okolice szczecińskiej nekropolii będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy. Wszystko po to, aby przekonać mieszkańców naszego miasta do odwiedzin na grobach bliskich przed 1 listopada. Rozłożenie wizyt na dni poprzedzające rozładuje ruch w weekend 31.10–1.11.

Apelujemy o rozsądek i dbanie o siebie oraz innych.

W czasie Wszystkich Świętych komunikacja miejska, jak co roku, wyjeżdża w maksymalnym wzmożeniu. Tramwaje i autobusy w okolicy cmentarza są co 3 minuty, przygotowujemy 7 punktów informacyjnych i kontrolnych, w gotowości będzie 120 osób zabezpieczenia i obsługi, a w kulminacyjnym momencie ponad 100 pojazdów na trasach w okolicy cmentarzy. Do tego nowe linie i przystanki autobusowe. Wszystko po to, aby mieszkańcy Szczecina i osoby przyjezdne mogły sprawnie dotrzeć na nekropolie.

Przypominamy jednak, że w dobie pandemii, pomimo ogromnych starań, rozwiązania przez nas przygotowane na 31.10–1.11 mogą nie sprostać wymogom sanitarnym. Stąd apel o rozłożenie wizyt na dni przed lub po Wszystkich Świętych.

Komunikacja miejska

24.10.2020 (sobota)

Tramwaje

Na wszystkich liniach tramwajowych z wyjątkiem linii 8 obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Na linii 8 (Dworzec Niebuszewo — Gumieńce) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 6–12 minut w godz. 9–17, w pozostałym okresie bez zmian.

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

25.10.2020 (niedziela)

Tramwaje

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 8 obowiązują świąteczne (normalne) rozkłady jazdy.

Na linii 8 (Dworzec Niebuszewo — Gumieńce) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 6–12 minut w godz. 9–17, w pozostałym okresie bez zmian.

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują świąteczne (normalne) rozkłady jazdy.

26–28.10.2020 (poniedziałek – środa)

Tramwaje

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 10 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 10 (Las Arkoński — Gumieńce) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 7–17, w pozostałym okresie bez zmian.

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska — Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 6–17, w pozostałym okresie bez zmian.

29 i 30.10.2020 (czwartek, piątek)

Tramwaje

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska — Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością:

 31.10 i 1.11.2020 (sobota, niedziela)

Tramwaje

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

2.11.2020 (poniedziałek)

Tramwaje

Na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Autobusy

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Na linii 67 (Ludowa/Stocznia Szczecińska – Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością:

Dodatkowe zmiany

W dniach 31.10 i 1.11.2020 przystanek „Karola Miarki” dla linii 67, D67 i D07 dla pasażerów wsiadających zlokalizowany zostanie na ul. Ku Słońcu za skrzyżowaniem z ul. Karola Miarki.

Kasy biletowe

W rejonie Cmentarza Centralnego dnia 31.10.2020 r. i 1.11.2020 r. uruchomione zostaną dodatkowe kasy biletowe:

Kasy dodatkowe, zlokalizowane w rejonie Cmentarza Centralnego, będą czynne w godzinach od 10:00 do 18:00.

Dnia 31.10. i 1.11.2020 r. czynne będą kasy stałe:

Zwracamy się o zachowanie ostrożności w szczególności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Prosimy o zaopatrzenie się w elementy odblaskowe, w tym małe latarki w czasie zmniejszonej przejrzystości powietrza. Bezwzględnie prosimy o dostosowanie się do poleceń służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

Organizacja ruchu

Czasowa organizacja ruchu podzielona została na kilka etapów i rozpocznie się już w sobotę 24 października.

Etap I — 24 października godz. 6:00 – 29 października godz. 0:01.

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Karola Miarki i ul. Pięknej w Szczecinie (aż do dnia 1.11.2020 r.). Dodatkowo zamknięcie możliwości przejazdu przez torowisko tramwajowe w rejonie ul. Ku Słońcu na wysokości Bramy Głównej Cmentarza Centralnego oraz zamknięcie przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z ul. Karola Miarki.

Etap II — 29 października od godz. 00:01

Wprowadzenie punktów handlowych na wybranych odcinkach ul. Ku Słońcu tj. w rejonie III Bramy (Jednostka Wojskowa), II Bramy czyli od skrzyżowania ul. Santockiej do ul. Karola Miarki oraz przed Główną Bramą Cmentarza Centralnego. Handel odbywać się będzie na ciągu pieszym lub rowerowym. W związku z powyższym na czas trwania powyższego etapu planuje się wyłączenie z ruchu drogi dla rowerów. Ruch pojazdów utrzymany będzie na dwóch pasach ruchu w szczególności w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Dopuszcza się zaopatrywanie punktów handlowych przez pojazdy zatrzymujące się na prawym pasie ruchu ul. Ku Słońcu (kierunek centrum) w godzinach 17:00–06:30 oraz w godz. 12:00–14:00 do 15 minut.

W ciągu ul. Mieszka I na wysokości Cmentarza Centralnego (Białowieska — al. Piastów) wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h w dniach 24–25 października (sobota — niedziela) oraz od dnia 29 października (czwartek) do 1 listopada włącznie.

Na skrzyżowaniu ul. Mieszka I z ul. Białowieską wyłączenie lewoskrętu i prawoskrętu na wjeździe do drogi prowadzącej do cmentarza.

Etap IIIa — 31 października od godz. 6:00

Zamknięcie dla ruchu ogólnego jezdni południowej ul. Ku Słońcu od ronda Gierosa do ronda Pileckiego. Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z ul. Ku Słońcu. Objazdy wyznaczone ciągiem ul. Derdowskiego — 26 Kwietnia — Krzywoustego w obu kierunkach. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z ograniczonym dostępem w ciągu ul. Świerczewskiej (od Santockiej do Karola Miarki), ul. Pięknej i ul. Karola Miarki .

Etap IIIb — 1 listopada od godz. 6:00

Zamknięcie dla ruchu ogólnego północnej jezdni ul. Ku Słońcu od ronda Pileckiego do ronda Gierosa. Wyłączenie z ruchu ogólnego ulic Karola Miarki, Piękna, Santocka. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Świerczewskiej w kierunku ul. Zielonogórskiej. Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z ul. Santocką. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Dworskiej, Gajowej i ul. Krzywej. Objazd ul. Ku Słońcu poprzez ul. Derdowskiego, 26 Kwietnia i ul. Krzywoustego do al. Piastów. Powrót do stałej organizacji ruchu od godz. 22:00 lub na wniosek Policji.

Dąbie. 31 października 2020 r. od godz. 6:00

Wprowadzenie ograniczenia prędkości w ciągu ul. Goleniowskiej do 40 km/h w rejonie cmentarza, oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Jugosłowiańskiej do ul. Toruńskiej i ul. Czarnogórskiej od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Bośniackiej.

Zdroje. 31 października 2020 r. od godz. 6:00

Zamkniecie dla ruchu ogólnego ul. Poległych od ul. Walecznych. Dojazd tylko zaopatrzenia. Umiejscowienie wygrodzeń uniemożliwiających przechodzenie pieszych uczestników ruchu drogowego przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Walecznych z ul. Poległych. Piesi udający się z i do parkingu „Selgros” kierowani będą na osygnalizowane przejście dla pieszych w ciągu ul. Walecznych oraz na przejście dla pieszych znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Piechoty i ul. Sanatoryjną.

Powrót do stałej organizacji ruchu 1.11. 2020 r. od godz. 22:00 lub wcześniej na wniosek Policji.

powiązane linie: 8, 10, D10, D15, 53, 56, 61, 67, 102, D53, D60, D62, D67, D97, D07

przewiń do góry