×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Przed nami kolejne opady śniegu

opublikowano: 10.02.2021 14:50 · zmodyfikowano: 10.02.2021 21:33 · wiadomość archiwalna

Na najbliższy czwartek prognozowane są w Szczecinie kolejne opady śniegu. Zima nie jest zaskoczeniem dla drogowców, a w gotowości jest ponad 30 pojazdów i ponad 100 osób.

W ostatnich dniach w kulminacyjnym momencie drogi odśnieżane były przez 8 pojazdów na prawobrzeżu i 30 (pługi, piaskarki, quady) na lewym brzegu Odry. Biorąc pod uwagę, że w Szczecinie Akcją Zima objętych jest 750 km dróg, każdy z wozów miał do odśnieżenia około 20 km dróg. Przy padającym nieustannie przez kilka czy kilkanaście godzin śniegu, utrzymanie przejezdności jest dla służb priorytetem. Drogi stają się „czarne” dopiero po ustaniu opadów i wzroście temperatury.

Informujemy, że podczas intensywnego opadu przejazd przez miasto będzie utrudniony, a komunikacja miejska może notować opóźnienia. Ataki zimy i roboty drogowe, które rozpoczęły się między innymi na Niebuszewie i w centrum miasta, powodują dodatkowe problemy kierowcom i komunikacji miejskiej. Prosimy jednocześnie o uwagę i szczególną ostrożność, a także umożliwienie przejazdu służbom podczas prowadzonych działań.

W umowach na sezon zimowy 2020/2021 obowiązują trzy kolejności odśnieżania.

W każdej sytuacji, kiedy stwierdzamy nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków na wykonawców nakładane są kary umowne.

przewiń do góry