AktualnościRSS

Zmiany na Alei Jana Pawła II

opublikowano: 25.08.2021 10:12

Jana Pawła II

W najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej Alei Jana Pawła II. Nowości czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Na odcinku Pl. Grunwaldzki – Mazurska oraz Mazurska – Wielkopolska (część wschodnia), Wielkopolska – Niedziałkowskiego oraz Niedziałkowskiego – Felczaka (część wschodnia)   prowadzone są prace przy wykończeniowe nawierzchni chodników i zjazdów. Trwają roboty  brukarskie przy wykonywaniu nawierzchni jezdni. Rozpoczęły się także prace przy wykonywaniu nasadzeń. W ramach zadania wykonano również przebudowę sieci wodociągowej wraz z wybudowaniem nowych elementów sieci kanalizacji deszczowej.

W części Wielkopolska – Niedziałkowskiego oraz Niedziałkowskiego – Felczaka (część zachodnia) wraz z pasem rozdziału wykonano elementy kanalizacji deszczowej oraz przebudowę istniejących hydrantów naziemnych. Wykonawca przystąpił do układania nawierzchni z kostki granitowej.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku planowane jest oddanie do ruchu wschodniej jezdni ul Jana Pawła II z wyłączeniem jezdni zachodniej na odcinku od Placu Grunwaldzkiego do ul Felczaka.

Od niedzieli nastąpią zmiany w kursowaniu linii 70. Od pl. Grunwaldzkiego autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, Felczaka, Monte Cassino, pl. Odrodzenia do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian.

Na zmienionej trasie funkcjonować będą przystanki:

·      „Plac Grunwaldzki” nr 11622 (kier. Urząd Miasta), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II za zjazdem z pl. Grunwaldzkiego,

·      „Urząd Miasta” nr 12592 (końcowy), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Wielkopolską,

·      „Urząd Miasta” nr 12522 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka po zachodniej stronie skrzyżowania z al. Jana Pawła II, wspólny z liniami 87 i 90,

·      „Plac Grunwaldzki” nr 11631 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany na pl. Grunwaldzkim między ul. Rayskiego i ul. Śląską, wspólny z liniami nocnymi.

Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki „Plac Grunwaldzki” nr 11621 i 11623 oraz „Urząd Miasta” nr 12591. W związku ze zmianą trasy odjazdy z przystanku początkowego „Urząd Miasta” realizowane będą 1 minutę wcześniej w stosunku do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy.

powiązane linie: 70

przewiń do góry