AktualnościRSS

W weekend duże zmiany na placu Zwycięstwa

opublikowano: 04.10.2022 15:07 · zmodyfikowano: 08.10.2022 19:28 · wiadomość archiwalna

W najbliższy weekend rozpoczną się prace w rejonie placu Zwycięstwa. Oznacza to duże zmiany dla pasażerów, a także pierwsze utrudnienia dla kierowców.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

9.10.2022 r od godziny 0:00 do godziny 12:00  będą trwały prace związane z wykonaniem rozjazdów nakładkowych w ciągu ul. Krzywoustego oraz na pl. Zwycięstwa. W tym czasie odcinek będzie wyłączony dla ruchu tramwajowego. Po godzinie 12:00 w niedzielę zostanie wprowadzony wahadłowy ruch tramwajów na Placu Zwycięstwa.

W związku z rozpoczęciem przebudowy układu drogowego na placu Zwycięstwa, w dniu 09.10.2022 do godz. 12:00 wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinkach Gumieńce – pl. Zwycięstwa i Bohaterów Warszawy – pl. Zwycięstwa. W związku z tym:

Przejazd między przystankami Brama Portowa 10814 i Brama Portowa 10812 realizowany będzie jako techniczny, bez pasażerów.

UTRUDNIENIA W RUCHU

O ZADANIU „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiej w rejonie Alei Wojska Polskiego„

ETAP II – obejmie wykonanie dokumentacji projektowej a następnie zrealizowanie prac budowlanych, polegających na przebudowie układu drogowego i torowego w rejonie placu Zwycięstwa. Zakres prac obejmie przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych, przebudowę peronów przystankowych na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa, budowę nowego przystanku tramwajowego na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Prace obejmą również przebudowę nawierzchni jezdni i chodników, budowę ścieżek rowerowych, usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu, przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę systemu informacji pasażerskiej, zagospodarowanie terenu elementami małej architektury oraz nasadzeniami drzew i krzewów.

Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

przewiń do góry