AktualnościRSS

Torowa rewolucja. Zmiany na placu Witosa i linii 87

opublikowano: 31.10.2022 10:26

pl. Witosa

W najbliższą sobotę wprowadzone zostaną zmiany na placu budowy związanym z torową rewolucją. Zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez torowisko na placu Witosa. Oznacza to zmiany nie tylko dla kierowców, ale także pasażerów linii 87.

W związku z planowanymi pracami drogowymi w obrębie pl. Witosa oraz w ciągu ul. Felczaka nastąpi zmiana trasy linii 87.

W kierunku pętli „Podbórz” od przystanku „Plac Lotników” autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II, ul. Felczaka, ul. Monte Cassino, ul. Skargi, rondo Giedroycia, ul. Kołłątaja do przystanku „Niemcewicza” i dalej bez zmian.

W kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od przystanku „Wąska Floating Arena” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany będzie w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka (nr 12511). Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku „Odrowąża” nr 18411. Tymczasowy przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu ul. Niedziałkowskiego zostanie zlikwidowany.
 

Wykonawca prowadzi swoje działania w kilku miejscach jednocześnie, a postęp prac zależy od odcinka. W ostatnich dniach prowadzone były prace rozbiórkowe na peronie „Kołłątaja”, roboty torowe – spawanie termitowe oraz wykonywanie płyty torowej na alei Wyzwolenia, roboty drogowe - wykonywanie podbudowy na ulicy Felczaka i alei Wyzwolenia. W rejonie niebuszewa i centrum prowadzone są głównie roboty brukarskie oraz bitumiczne.

Jakie plany ma firma ZUE na najbliższe dni?

przewiń do góry