×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

Archiwum aktualnościRSS

A tymczasem w Gdyni… (27.03.2017)

217 czołgów, czyli ponad 9700 ton — taki ciężar miały wyburzone elementy starego mostu Cłowego. Prace związane z jego remontem idą pełną parą, aby pełną przejezdność osiągnąć w połowie wakacji. W Gdyni powstaje stalowa konstrukcja przęseł. Trwa wytwarzanie 24 segmentów, które będą połączone w Gdyni w dwa o długości 14 × 100 metrów. To właśnie te kolosy przypłyną do Szczecina w najbliższych tygodniach.

Rozpoczynamy wymianę nawierzchni — na pierwszy ogień ulice Gdańska i Szczawiowa (24.03.2017)

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe, dlatego rozpoczynamy prace związane z wymianą nawierzchni. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Gdańskiej i Szczawiowej.

Ratujemy Bufo bufo (24.03.2017)

Ponad 2300 osobników Bufo bufo zostało uratowanych w 2016 roku przed tragiczną śmiercią pod kołami samochodów. Wiosenna akcja ratunkowa właśnie trwa. Ropucha szara, bo o niej mowa, jest gatunkiem chronionym i właśnie odważnie migruje do miejsc rozrodu przez drogę publiczną. Żaby ratowane są nie tylko przez dzieci, co roku te płazy przenoszone są także przez pracowników ZDiTM.

Zmiana czasu na letni (23.03.2017)

Przypominamy, że w najbliższy weekend śpimy o godzinę krócej. W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Prosimy pasażerów o szczególną uwagę przy planowaniu podróży, ponieważ kursy pomiędzy tymi godzinami wypadną z rozkładu.

Zmiany na liniach 4, 5, 7, 11, 12 i 86 w dniach 25-27 marca (22.03.2017)

Informujemy, że w związku z montażem napędów rozjazdów na skrzyżowaniu al. Piastów i ul. Jagiellońskiej, w dniach 25-27.03.2017 wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na ul. Jagiellońskiej w kierunku al. Piastów oraz al. Piastów od pl. Kościuszki w kierunku pl. Szarych Szeregów. Prosimy pasażerów o szczególną uwagę podczas planowania podróży.

Nowa ścieżka dla rowerzystów w centrum (21.03.2017)

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa drogi dla rowerów w ciągu alei Niepodległości od ul. 3 Maja do Bramy Portowej, po stronie wschodniej. Inwestycja poprawi komfort cyklistów i uporządkuje ruch na chodniku w tym rejonie.

Utrudnienia w ruchu 23 marca (21.03.2017)

Informujemy, że ze względu na zgromadzenie publiczne planowane na 23 marca między godziną 10:00 a 16:00 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Nowość w Szczecinie poprawi bezpieczeństwo pieszych (20.03.2017)

Wyjątkowe oświetlenie przejścia dla pieszych pojawiło się na ulicy Kopernika. Specjalne światełka zatopione w jezdni włączają się automatycznie, gdy wyczują ruch pieszego. To nowość w Szczecinie i w całej Polsce.

Wraca akcja Pasażer od przedszkola (20.03.2017)

W zeszłym roku przez dwa miesiące zajezdnie autobusowe na Klonowica i Struga odwiedziło ponad 700 dzieci. Zapraszamy na wiosenną edycję akcji Pasażer od Przedszkola. Zajęcia organizowane przez ZDiTM, a także spółki przewozowe SPAK i SPAD przeznaczone są dla dzieci z przedszkoli i klas początkowych szkół podstawowych.

Otwarcie ofert na przebudowę ulicy Jagiellońskiej (17.03.2017)

Fontanna w centralnym punkcie, ławeczki, stojaki rowerowe, nowa zieleń i ruch uspokojony. Ulicę Jagiellońską i plac Zamenhofa czeka gruntowna przemiana. W piątek nastąpiło otwarcie ofert na roboty budowlane w tym rejonie.

przewiń do góry