6 ton śmieci każdego dnia

opublikowano: · informacja archiwalna

Każdego dnia pracownicy ZDiTM zbierają z ulic naszego miasta około 6 ton odpadów. W ramach robót publicznych codziennie swoje zadania wykonuje ponad 60 osób, które dbają o utrzymanie czystości pasa drogowego i terenów miejskich. Oprócz tego na chodnikach i ścieżkach rowerowych można spotkać specjalne zamiatarki.

W zeszłym tygodniu prace wykonywane były na następujących ulicach:

  • Bukowo: Ogrodnicza, Zagórskiego, Szosa Polska, Górna, Na Wzgórzu;
  • Golęcino-Gocław: Dębogórska, Wiszesława, Świętojańska, Światowida, Gocławska, Zielna, Ziemowita;
  • Stołczyn: Kościelna, Dąbrówki, Nad Odrą;
  • Skolwin: Stołczyńska, Karpacka, Inwalidzka, Celulozowa;
  • Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce: Topolowa, Przyszłości.

W ramach robót publicznych odbywa się usuwanie nieczystości bytowych, oczyszczane są chodniki, a także odkrywane z chwastów i brudu krawężniki, przycinane są także krzewy. Harmonogram prac ustalany jest z poszczególnymi Radami Osiedli.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.