Nowy chodnik na ulicy Zielonej

opublikowano: · informacja archiwalna

Około 30 dni, w zależności od warunków atmosferycznych, będą trwały prace związane z budową chodnika na ulicy Zielonej. Po zrealizowaniu prac na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Bronowickiej podniesie się komfort i bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie.

W ramach prac pojawi się chodnik, przebudowane zostaną zjazdy i wykonane zostanie odwodnienie jezdni. Wykonana zostanie korekta łuków na skrzyżowaniach. Poprawi się dzięki temu bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Jesionowej wybudowany zostanie nowy ciąg pieszy, a na części od ul. Jesionowej do ul. Bronowickiej chodnik zostanie wyremontowany.

Mając na uwadze lokalny charakter drogi, obecność progów zwalniających oraz zalecenia Pełnomocnika Prezydenta ds. Rozwoju Systemu Komunikacji Rowerowej wprowadzono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h na całej długości ul. Zielonej.

Prace prowadzić będzie firma Elbud za kwotę 284 542 zł. Będą one trwały około 30 dni w zależności od warunków atmosferycznych.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.