Auta elektryczne przyjadą do Szczecina latem…

opublikowano: · informacja archiwalna

Czy można przejechać 100 km za 6 zł? To możliwe! W ciągu 60 dni flotę miejskich jednostek zasilą 4 ekologiczne auta o napędzie elektrycznym. Zarząd Dróg i Transportu miejskiego podpisał umowę na zakup i dostawę fabrycznie nowych pojazdów marki Nissan. Samochody będą dofinansowane z WFOŚiGW.

Pojazdy typu hatchback z homologacją będą fabrycznie nowe, z roku 2017. Będą to auta 5-drzwiowe, z 5 miejscami, silnikiem w pełni elektrycznym i akumulatorem o pojemności 30 kWh.

2 auta będą do dyspozycji ZDiTM, 2 kolejne zostaną przekazane do Wydziału Oświaty UM. Z pojazdów będą korzystali pracownicy z działów, które najwięcej poruszają się po mieście, np. sprawdzają infrastrukturę drogową lub czystość.

W standardzie wyposażenia znajdą się także systemy ABS, EBD, ASR, ESP.

Obecnie w podsiadaniu ZDiTM jest 38 aut o średnim wieku 11 lat, z których korzysta 135 pracowników. Koszty eksploatacji floty są dość wysokie. Na same naprawy wydano w zeszłym roku prawie 230 tysięcy złotych, na paliwo około 270 tysięcy. W związku z tym ZDiTM rozważa zawarcie umowy na długoterminowy wynajem aut.

Umowa podpisana została 5.05.2017 r. z Polmotor Auto Serwis Jan Przepłata, Dariusz Olkiewicz Sp. J. ze Szczecina, na kwotę 472 112,00 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.