Organizacja ruchu podczas ćwiczeń Baltops

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z rozpoczynającymi się międzynarodowymi ćwiczeniami Baltops, w okolicy Wałów Chrobrego i nabrzeży, tymczasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Zatwierdzona czasowa organizacja ruchu obowiązuje od 31 maja godz. 0:01 do 5 czerwca do godz. 5:00. Polega ona na wydzieleniu zaporami drogowymi jezdni ul. Jana z Kolna od nabrzeża, na odcinku od zjazdu z Trasy Zamkowej, do Kapitanatu Portu.

Sama ul. Jana z Kolna będzie przejezdna w obu kierunkach z ograniczeniem prędkości jazdy do 40 km/h. Istniejące zatoki autobusowe i postojowe zlokalizowane wzdłuż nabrzeża zostaną wyłączone z ruchu ogólnego.

Pragniemy również zwrócić uwagę, że na Łasztowni zamknięta dla ruchu zostanie ulica Zbożowa za skrzyżowaniem z ulicą Spichrzową. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne dostosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Ponadto w przypadku wystąpienia zakłóceń w ciągu wschodniej jezdni ul. Jana z Kolna, na wniosek Policji zostaną tymczasowo (dynamicznie) wygrodzone ulice w trzech lokalizacjach:

  • zjazd z Trasy Zamkowej w ciąg ul. Jana z Kolna (od strony Prawobrzeża),
  • zjazd z Trasy Zamkowej w ciąg ul. Jana z Kolna (od strony Bramy Królewskiej) na rozwidleniu łącznic,
  • ul. Nabrzeże Wieleckie w kierunku ul. Jana z Kolna na wysokości rozjazdu łącznicy Trasy Zamkowej w kierunku pl. Żołnierza Polskiego.

Dodatkowo informujemy, że od 31 maja do 5 czerwca od godz. 8 przeniesiony zostanie o 150 m do przodu przystanek linii nocnej 526 „Wały Chrobrego” w kierunku do Polic.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Dzień Matki w Klubie Delta

W maju obchodzimy Dzień Matki - i niech to piękne święto będzie okazją do wspólnego bycia z bliskimi w przyjemnych okolicznościach zabawy.

Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej.

Utrudnienia w komunikacji. Sobota 25.05.24

W związku z organizacją zgromadzenia w dniu 25.05.2024 r. o godz. 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.