Procesje Bożego Ciała — możliwe utrudnienia

opublikowano: · informacja archiwalna

15 czerwca z okazji święta Bożego Ciała ulicami Szczecina przejdą procesje. Możliwe są utrudnienia w ruchu oraz w komunikacji miejskiej. Poniżej publikujemy godziny i trasy procesji zgłoszonych przez szczecińskie parafie.

15 czerwca w godz. 10:00-12:00 odbędzie się procesja główna z okazji „Bożego Ciała”. Trasa procesji: Bogurodzicy Bazylika — św. Wojciecha — pl. Zwycięstwa – Ks. Kard. Wyszyńskiego — Sołtysia — Grodzka — plac katedralny przy Katedrze św. Jakuba — zakończenie procesji. Ponadto odbędą się też następujące procesje:

  1. Parafia pw. Najświętszego Odkupiciela w godz. 10:00-10:45 (utrudnienia dla linii 53).
  2. Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. 10:15-13:30 (utrudnienia dla linii 55, 64).
    Trasa ulicami: Gradową — Srebrną — Widzewską — Przodowników Pracy — Tokarską — Mechaniczną.
  3. Parafia pw. Świętej Trójcy w godz. 10:45-12:00 (utrudnienia dla linii 60, 74, 75, 105).
    Trasa ulicami: Szeroka — rondo ks. Piotra Prymy — Misia Wojtka — Żyzna — Inspektowa — Wronia — Drozdowa — Żyzna — Misia Wojtka — rondo ks. Piotra Prymy.
  4. Parafia pw. Świętego Krzyża w godz. 11:00-13:00.
    Trasa ulicami: Wieniawskiego — Syrokomli — Brodzińskiego — św. S. Kostki — Wieniawskiego — kościół.
  5. Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w godz. 11:00-13:00 (utrudnienia dla linii 53).
    Trasa ulicami: Włościańska — Budziszyńska — Dobrzyńska — Inowrocławska — Włościańska.
  6. Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w godz. 11:00-13:00.
    Trasa ulicami: Orawska — Legnicka — Frysztacka — Ruska — Orawska — kościół.
  7. Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w godz. 11:15-13:00.
    Trasa ulicami: Pocztowa — al. Boh. Warszawy — 5 Lipca — B. Śmiałego — Żółkiewskiego — al. Boh. Warszawy — Pocztowa — kościół.
  8. Parafia pw. M. B. Różańcowej w godz. 11:15-12:45 (utrudnienia dla linii 60).
    Trasa ulicami: Lwowska — Krakowska — Zielona — Bronowicka — Maciejewicza — os. Reda (boisko).
  9. Parafia pw. Chrystusa Króla w godz. 11:15-12:30 (utrudnienia dla linii 63).
    Trasa ulicami: Inwalidzka — wokół placu ks. Henryka Świerkowskiego.
  10. Parafia pw. Św. Józefa w godz. 11:30-13:15 (utrudnienia dla linii 11, 12, 53).
    Trasa ulicami: Połabska — Szpitalna — al. Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) — Starkiewicza — Boczna — kościół.
  11. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 11:30-13:00 (utrudnienia dla linii 58, 63).
    Trasa ulicami: Nehringa — Policka, powrót tą samą trasą do kościoła.
  12. Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w godz. 11:45-13:15 (utrudnienia dla linii 57, 69, 80).
    Trasa ulicami: Księżnej Anastazji — Przyjaciół Żołnierza — Pasterska — Daszyńskiego — Myśliwska — Świętoborzyców — Jarogniewa — Księżnej Anastazji.
  13. Parafia pw. Św. Stanisława Kostki w godz. 11:50-13:30 (utrudnienia dla linii 5, 11, 53, 67).
    Trasa ulicami: J.Ch. Paska — Parkowa — Malczewskiego — Jana Kazimierza — E. Plater — pl. Matki Teresy z Kalkuty — kościół.
  14. Parafia pw. Matki Bolej Bolesnej od godz. 12:00 (utrudnienia dla linii 51).
    Trasa ulicami: Miodowa — Kwiatów Polskich — Wiśniowa — Mokra — Chmurna do skrzyżowania z ul. Obłoków.
  15. Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w godz. 12:00-13:00 (utrudnienia dla linii 11, 69, 80).
    Trasa ulicami: Golisza — Komuny Paryskiej — Rugiańska —Stalmacha — Lubeckiego.
  16. Parafia pw. Św. Dominika w godz. 12:00-13:45.
    Trasa ulicami: Wielkopolska — Podhalańska — Mazurska — Śląska — Wielkopolska — kościół.
  17. Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w godz. 12:00-13:30 (utrudnienia dla linii 82).
    Trasa ulicami: Słowicza — Szczepowa — Krucza — Dom Kombatanta.
  18. Parafia pw. Wniebowstąpienia NMP w godz. 12:15-13:15 (utrudnienia dla linii 64, 72, 73, 77, 93, 856, 896, C).
    Trasa ulicami: A. Krzywoń — E. Gierczak (w stronę Szczecina) — Oficerska — Ustki — Mianowskiego — przejście przez skrzyżowanie ulic E. Gierczak i A. Krzywoń — kościół.
  19. Parafia pw. Św. Ottona w godz. 12:15-13:45 (utrudnienia dla linii 53, 60, 75, 80).
    Trasa ulicami: Zawadzkiego — Janickiego — Modrzewskiego — Klonowica — Zawadzkiego.
  20. Parafia pw. Świętego Stanisława BM w godz. 12:15-13:30 (utrudnienia dla linii 65, 77, 84, A).
    Trasa ulicami: Kolorowych Domów — Fioletowa do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.
  21. Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w godz. 12:20-14:00 (utrudnienia dla linii 71, 77, B).
    Trasa ulicami: Rydla od Sanktuarium — łącznikiem przy przedszkolu do Kostki Napierskiego — Łubinowa — droga osiedlowa przy Domu Pielgrzyma — Sanktuarium.
  22. Parafia pw. Św. Kazimierza w godz. 12:30-14:00 (utrudnienia dla linii 3, 10, 80).
    Trasa ulicami: Broniewskiego — Arkońska — Tatrzańska — Wiosny Ludów.
  23. Parafia pw. Bożego Ciała w godz. 12:30-14:30 (utrudnienia dla linii 53, 57, 60, 63, 67, 82).
    Trasa ulicami: Staszica — Ofiar Oświęcimia — Cyryla i Metodego — Niemcewicza — Kadłubka — Ofiar Oświęcimia — Staszica.
  24. Parafia pw. Św. Michała Archanioła w godz. 12:30-14:00 (utrudnienia dla linii 73, 93).
    Trasa ulicami: Bałtycka — Łowczych — Zawrotna.
  25. Parafia pw. Św. Antoniego z Padwy w godz. 12:30-14:00 (utrudnienia dla linii 57, 87).
    Trasa ulicami: Szczecińska — Poznańska.
  26. Parafia pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w godz. 12:40-15:00 (utrudnienia dla linii 101).
    Trasa ulicami: Ogrodnicza — Dywizjonu 303 — Żegoty — Kolonistów — Ks. Ludgardy — Średnia.
  27. Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13:00-15:30 (utrudnienia dla linii 60).
    Trasa ulicami: Okulickiego — Św. Kingi — Wileńska — Wrocławska — Okulickiego — powrót do kościoła od strony ul. Tarnobrzeskiej.
  28. Parafia pw. Św. AP. Piotra i Pawła w godz. 13:30-15:30 (utrudnienia dla linii 55, 61, 64).
    Trasa ulicami: Niklowa — Granitowa — Krzemienna — F. Szarego — Metalowa — Biała.
  29. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w godz. 17:45-19:00 (utrudnienia dla linii 7, 8, 9, 11, 12, 61, 75, 81, 83, 87).
    Trasa ulicami: Pocztowa — al. Boh. Warszawy — Krzywoustego — pl. Zwycięstwa.
  30. Parafia pw. Św. Dominika w godz. 18:45-21:15.
    Trasa ulicami: Wielkopolska — Podhalańska — Mazurska — Śląska — Wielkopolska — kościół.
  31. Parafia przy Bazylice Świętego Jana Chrzciciela w godz. 19:00-20:30 (utrudnienia dla linii 7, 8, 9, 61, 75, 81, 87, A, B, C).
    Trasa ulicami: Bogurodzicy — al. Niepodległości — 3 Maja — Drzymały — Kaszubska — Narutowicza — Potulicka — pl. Zwycięstwa — św. Wojciecha — Bogurodzicy.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody – tu porwie was wir nauki

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.