Letnie rozkłady jazdy, zmiany w komunikacji miejskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu środków komunikacji miejskiej.

Komunikacja tramwajowa

Od 24 czerwca do 31 sierpnia

 • Linie 3, 5, 7, 8 w dni powszednie będą kursować według letnich rozkładów bez zmian częstotliwości kursowania (z uwagi na skrócenie czasu przejazdu w okresie letnim kursy linii 8 z Gumieniec o godz. 7:33, 7:45, 7:57, 8:09 będą rozpoczynane 1 min później).
 • Linia 4 zostaje zawieszona.
 • Linia 10 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 24 minuty w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.
 • Linia 12 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 4-8 min w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.
 • W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany — Dworzec Główny — Dworzec Niebuszewo.

Od 2 lipca do 27 sierpnia

Uruchamia się tramwajową linię turystyczną 0 obsługiwaną taborem historycznym przez Tramwaje Szczecińskie. Linia będzie kursować wyłącznie w niedziele. Cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów u konduktorów w pojazdach.

Trasa linii: Dworzec Główny — Nowa — Dworcowa — Brama Portowa — al. Niepodległości — al. Wyzwolenia — Niemierzyńska — Las Arkoński — Niemierzyńska — al. Wyzwolenia — Piłsudskiego — al. Piastów — Pomorzany — Chmielewskiego — Kolumba — Dworzec Główny.

Obowiązywać będą przystanki: Dworzec Główny, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła, Plac Grunwaldzki, Plac Szarych Szeregów, Plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 3 i 6), Dworzec Główny.

Godziny odjazdu z przystanku Dworzec Główny: 14:35, 15:59.

Komunikacja autobusowa

Od 24 czerwca do 31 sierpnia

 • Linie D, E, 109 i 110 zostają zawieszone. Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię E mogą korzystać z linii A na odcinku Osiedle Bukowe — Plac Rodła/Plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku Plac Rodła — Plac Szarych Szeregów.
 • Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.
 • Na liniach 61 i 87 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.
 • Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 12-minutową częstotliwością w godzinach szczytu (po szczycie bez zmian).
 • Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody — Mierzyn Szkoła.
 • Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach
 • Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach).
 • Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Od 1 lipca do 31 sierpnia

 • Linia B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne — Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek „Niemcewicza”. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie.
 • Linia F zostaje zawieszona.
 • Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością w godzinach szczytu i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

Od 24 czerwca do 30 września

Linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałym okresie bez zmian.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Rozpoczyna się drugi w tym roku kurs na motorniczego

Dziś rozpoczyna się kolejny, drugi w tym roku kurs na motorniczego, organizowany przez Tramwaje Szczecińskie. Weźmie w nim udział 18 osób.

Działania prokuratury wobec ZBiLK były bezprawne

Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że działania prokuratury wobec Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych były niezgodne z prawem. Chodzi o sytuacje z listopada ubiegłego roku.

Zielony zakątek na Turzynie

Zamiast zaniedbanego skweru i zniszczonych pawilonów – miejsce do odpoczynku i sąsiedzkich spotkań wśród zieleni. Park kieszonkowy Turzyn czeka już na mieszkańców.