Triathlon Szczecin 2017 — zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku z organizacją w dniu 9 lipca imprezy „Triathlon Szczecin 2017” wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu środków komunikacji miejskiej oraz tymczasowa organizacja ruchu.

Na czas trwania Triathlonu Szczecin 2017 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu

6 lipca od godz. 18 — ul. Nabrzeże Wieleckie (kierunek ul. Łady) od rozjazdu na nitkę wjeżdżającą na Trasę Zamkową do zjazdu z Trasy Zamkowej — zamknięcie. Objazdy do ul. Łady przez Trasę Zamkową, ul. Matejki, Malczewskiego, Dubois.

7 lipca od godz. 18 — ul. Nabrzeże Wieleckie od rozjazdu na nitkę wjeżdżającą na Trasę Zamkową, dalej Jana z Kolna do skrzyżowania z ul. Kapitańską oraz od ul. Kapitańskiej, dalej Jana z Kolna do zjazdu z Trasy Zamkowej — zamknięcie i objazdy przez Trasę Zamkową, ul. Matejki, Malczewskiego, Dubois w obu kierunkach.

8 lipca od godz. 24 do 9 lipca do godz. 24 — ul. Nabrzeże Wieleckie i ul. Jana z Kolna zamknięte (zmiana objazdów na czas zamknięcia mostu Długiego).

9 lipca od godz. 6 — ul. Energetyków, Gdańska, Estakada Pomorska, most im. Pionierów Miasta Szczecina, Eskadrowa, Hangarowa, Struga, Zwierzyniecka — wygrodzenie lewoskrętów na skrzyżowaniach.

9 lipca od godz. 6 — ul. Mariacka, Koński Kierat, plac Orła Białego, Łaziebna, Tkacka, Grodzka, Staromiejska, Farna, Kuśnierska, Rycerska, Korsarzy — zamknięte.

9 lipca — most Długi zamknięty dla ruchu kołowego (poza komunikacją miejską) w godz. 8-15.

Termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: 9 lipca — dynamicznie po zakończeniu imprezy.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Od 6 lipca od godz. 18:00 do 7 lipca do godz. 18:00

Linia 70 w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” kursować będzie przez Nabrzeże Wieleckie — Trasę Zamkową — Matejki — pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Linia 526 w kierunku Polic pojedzie objazdem przez Nabrzeże Wieleckie — Trasę Zamkową — Matejki — Malczewskiego — Dubois i dalej swoją trasą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Autobus ominie przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.

Od 7 lipca do 10 lipca do godz. 5:00

Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Autobus ominie przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.

W dniu 7 lipca od godz. 18:00 do końca kursowania linia 70 kursować będzie objazdem:

  • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez Jana z Kolna — Trasę Zamkową — Matejki — pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
  • w kierunku Kamieńca: od pl. Rodła przez al. Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — Farną — Sołtysią — Wyszyńskiego — Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Linia kursować będzie wg obowiązującego rozkładu jazdy.

Od 7 lipca do 10 lipca do godz. 4:30

Linia 6 zostanie zawieszona.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli „Gocław” wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut.

Od 9 lipca od godz. 4:30 do zakończenia imprezy

Linie 52 i 76 będą kursować z pominięciem ul. Tkackiej, Grodzkiej i Sołtysiej. Autobusy jadąc z ulicy Wyszyńskiego dojadą do Bramy Portowej, dalej pojazdą przez al. Niepodległości i zawrócą na pl. Żołnierza Polskiego w kierunku Bramy Portowej. Przystankiem początkowym dla linii 52 będzie przystanek „Brama Portowa” zlokalizowany w al. Niepodległości po skręcie z ul. Wyszyńskiego (przy KFC). Przystankiem początkowym dla linii 76 będzie przystanek „Brama Portowa” wspólny z przystankiem linii 75 jadącej w  kierunku Dworca Głównego. Autobusy ominą przystanki „Tkacka” i „Grodzka”. Na trasie objazdu zostaną uruchomione dodatkowe przystanki: „Brama Portowa” wspólny z liniami A, B, C jadącymi w kierunku pl. Żołnierza Polskiego i przystanek „Brama Portowa” wspólny z linią 75 w kierunku Dworca Głównego.

Linie A, B i C w godz. 8:00-15:00 jadące w kierunku prawobrzeża od przystanku „Plac Rodła LOT” pojadą przez Trasę Zamkową i dalej ul. Gdańską, z pominięciem przystanków „Brama Portowa” i „Wyszyńskiego”. Przystanek „Basen Górniczy” dla linii A, B i C jadących w kierunku os. Bukowego, os. Słonecznego i os. Kasztanowego zlokalizowany będzie w zatoce na wysokości pętli.

Linia 64 w kierunku Klucza kursować będzie częściowo zmienioną trasą: od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska trasa przebiegać będzie przez ul. Hangarową, Eskadrową, nawrót pod mostem Pionierów Miasta Szczecina i dalej przez ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku „Jaśminowa ZUS” autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek „Bagienna” zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na  tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej. W kierunku Dąbia od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska autobusy pojadą w kierunku ul. Struga, następnie wjadą na wiadukt zlokalizowany na wysokości SPA Dąbie, z którego zjadą w kierunku ul. Gryfińskiej i dalej pojadą stałą trasą.

Linia 65 w kierunku ronda Ułanów Podolskich kursować będzie częściowo zmienioną trasą: od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska trasa przebiegać będzie przez ul. Hangarową, Eskadrową, nawrót pod mostem Pionierów Miasta Szczecina i dalej przez ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od  przystanku „Jaśminowa ZUS” autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek „Bagienna” zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linie 856 i 896 w kierunku przystanku pętli „Dąbie Osiedle”/„Osiedle Kasztanowe” kursować będą częściowo zmienioną trasą: od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska trasa przebiegać będzie przez ul. Hangarową, Eskadrową, nawrót pod mostem Pionierów Miasta Szczecina i dalej przez ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku „Jaśminowa ZUS” autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek „Bagienna” zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia 71 w kierunku Basenu Górniczego kursować będzie częściowo zmienioną trasą: od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska trasa przebiegać będzie przez ul. Hangarową, Eskadrową nawrót pod mostem Pionierów Miasta Szczecina i dalej przez ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku „Jaśminowa ZUS” autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek „Bagienna” zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia 72 w kierunku Śmierdnicy kursować będą częściowo zmienioną trasą: od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska autobusy pojadą w kierunku ul. Struga, następnie wjadą na wiadukt zlokalizowany na wysokości SPA Dąbie, z którego zjadą w kierunku ul. Gryfińskiej i dalej pojadą stałą trasą.

Linia 77 w kierunku os. Bukowego kursować będzie częściowo zmienioną trasą: od przystanku „Gryfińska” trasa przebiegać będzie przez ul. Hangarową, Eskadrową, nawrót pod mostem Pionierów Miasta Szczecina i dalej przez ul. Hangarową, Struga i od przystanku „Bagienna” swoją stałą trasą.

Linia 79 w kierunku ronda Ułanów Podolskich kursować będzie częściowo zmienioną trasą: od skrzyżowania ulic Struga — Gryfińska trasa przebiegać będzie przez ul. Hangarową, Eskadrową, nawrót pod mostem Pionierów Miasta Szczecina i dalej przez ul. Hangarową do ul. Andre Citroena. Od przystanku „Jaśminowa ZUS” autobusy pojadą stałą trasą. Nieczynny będzie przystanek „Bagienna” zlokalizowany na ul. Gryfińskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ul. Hangarowej.

Linia B w kierunku Dworca Niebuszewo kursować będzie częściowo zmienioną trasą: od przystanku „Wiosenna” przez ul. Struga, ul. Hangarową, z pominięciem przystanku „Rondo Ułanów Podolskich”.

Linia 872 kursować będzie na skróconej trasie Przybrzeżna — Jaśminowa ZUS. Od przystanku „Jaśminowa ZUS” do przystanku „Hangarowa” autobusy pojadą przez ul. Hangarową i ul. Andre Citroena do ul. Gryfińskiej. Nieczynne będą przystanki „Bagienna” (w obu kierunkach) oraz „Torfowa”, „Jaśminowa ZUS” i „Rondo Ułanów Podolskich” w kierunku ul. Struga. Przystanek „Jaśminowa ZUS” będzie przystankiem końcowym i początkowym.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.