Zaczyna się remont ul. Sczanieckiej — zmiany dla kierowców!

opublikowano: · informacja archiwalna

Zbliża się remont ul. Sczanieckiej. W środę (30 sierpnia) wykonawca przejmie plac budowy, a w czwartek (31 sierpnia) rozpocznie się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu. Kierowcy pojadą objazdami.

Od czwartku 31 sierpnia, od godzin porannych ulica Emilii Sczanieckiej w Szczecinie na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do ul. Wilczej będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Ten fragment drogi przejezdny będzie tylko dla komunikacji miejskiej, taksówek i pojazdów służb komunalnych. Dla samochodów zostaną wyznaczone objazdy. Ich trasa prowadzić będzie ulicami: Komuny Paryskiej, Stalmacha, 1 Maja. Dla kierunku przeciwnego trasa objazdu prowadzić będzie ulicami: Malczewskiego, Parkową oraz Emilii Plater do ul. Komuny Paryskiej. Ruch pieszy odbywać się będzie chodnikiem po wschodniej stronie ul. Sczanieckiej do przejścia pod ulicą przy wiadukcie kolejowym. Te utrudnienia potrwają właściwie do końca prac, a termin finalizacji inwestycji ustalono na 30 października.

Właśnie rozpoczyna się remont ul. Sczanieckiej. Na odcinku pomiędzy ul. Cyryla i Metodego, a wiaduktem kolejowym zmodernizowana zostanie jezdnia, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Jezdnia w obu kierunkach zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Bardzo istotną nowością będzie budowa chodnika, który zostanie poprowadzony wzdłuż jezdni w kierunku centrum. Dziś droga dla pieszych po tej stronie kończy się na wysokości przystanku autobusowego „Wilcza Wiadukt”. Po drugiej stronie ul. Sczanieckiej chodnik istnieje, ale jego stan pozostawia dużo do życzenia. On również zostanie zbudowany na nowo. Istotna będzie również zmiana dla rowerzystów, wzdłuż jezdni w kierunku centrum powstanie droga rowerowa. Będzie to odcinek, który ułatwi poruszanie się jednośladem pomiędzy istniejącymi już pasami rowerowymi na ul. Gontyny, Emilii Plater, Wilczej. W ramach prac wyremontowany zostanie także wiadukt w ciągu ul. Sczanieckiej. Wykonawcą jest firma Strabag sp. z o.o. Koszt prac to 3 682 000 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.