Dziesięć ulic zyska nową nawierzchnię

opublikowano: · informacja archiwalna

Dziesięć kolejnych ulic zyska nową nawierzchnię. Pierwsze prace ruszą w tym tygodniu, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Wykonawca, firma Strabag planuje rozpocząć pierwsze działania już w najbliższą środę. Ekipy remontowe najpierw pojawią się na ulicach: Kwiatów Polskich (odcinek od ul. Chorzowskiej do ul. Moczarowej), a następnie na ul. Kluka (od ul. Kwiatów Polskich do ul. Mokrej), Kościelnej (od ul. Nehringa do ul. Nad Odrą). Kolejne prace powinny rozpocząć się na ul. Polickiej (od Szosy Polskiej do Nehringa), ul. Bogumińskiej (od stacji Orlen do ul. Pokoju). Roboty drogowe, tam gdzie to możliwe, będą realiowane w godzinach wieczornych i nocnych, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze.

Inwestycje zostaną zrealizowane w czterech częściach, ich zakres obejmuje głównie frezowanie nawierzchni, rozbiórkę i wymianę krawężników, roboty brukarskie, ułożenie nowej nawierzchni. Ich harmonogram przewiduje zminimalizowanie utrudnień dla kierowców i mieszkańców.

Roboty prowadzone będą także na ulicach Kablowej (od ul. Lubczyńsiej do granic miasta), Witkiewicza i Derdowskiego (odcinek od ul. Grota Roweckiego do ul. Derdowskiego), Niedziałkowskiego (al. Jana Pawła II — Unisławy) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego — Wawrzyniaka).

Zadanie „Wymiana nawierzchni bitumicznej na ulicach Szczecina w podziale na części” ma zostać zrealizowane do końca listopada. W ramach prac zmieni się również organizacja ruchu przy ul. Niedziałkowskiego (skrzyżowanie z Wąską), gdzie powstanie niewielkie rondo. Łączna wartość całej inwestycji to 8,9 mln zł.

Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia były jak najmniejsze. W miejscach, w których jest to możliwe, prace będą prowadzone poza szczytem komunikacyjnym. Przypominamy jednak, że ciężki sprzęt, a także odsłonięte po frezowaniu elementy w jezdni mogą powodować utrudnienia. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Jerzy Owsiak na placu WOŚP

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tabliczek z nazwą nowego placu. W wydarzeniu osobiście udział wziął prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Długi weekend wykorzystaj na zwiedzanie

Przed nami kilka wolnych dni, w trakcie których można wybrać się na wycieczkę po Szczecinie i okolicach. Polecamy wypady nad wodę oraz korzystanie z infrastruktury, która czeka na turystów.

Arkonka otwiera sezon

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszystkich miłośników wodnych i słonecznych kąpieli zapraszamy na „szczecińską Majorkę”.