Otwarcie ul. Jagiellońskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

Na ulicy Jagiellońskiej trwają prace porządkowe i wykończeniowe. W piątek 10 listopada nastąpiło wprowadzenie stałej organizacji ruchu, a tym samym udostępnienie ul. Jagiellońskiej dla pojazdów i pieszych.

Na ulicy Jagiellońskiej trwają prace porządkowe i wykończeniowe w ramach zmierzającej ku finałowi przebudowy tej ulicy na odcinku od alei Wojska Polskiego do placu Zamenhofa.

Na 17 listopada ustalone zostało rozpoczęcie procedury odbiorowej, podczas której weryfikowana będzie jakość wykonanych prac, w szczególności dotycząca stanu nawierzchni, elementów małej architektury, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i elementów wyposażenia wchodzących w skład inwestycji. Do czasu zakończenia odbiorów odpowiedzialność za utrzymanie inwestycji spoczywa na Wykonawcy, a także na wskazanym odcinku nie będzie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Po przebudowie fragment ul. Jagiellońskiej pomiędzy al. Wojska Polskiego a pl. Lotników pozostaje jednokierunkowy, dozwolony jest na nim kontraruch rowerowy, obowiązuje strefa tempo 30, a na odcinku al. Wojska Polskiego — pl. Zamenhofa priorytet ma ruch pieszy.  

Informacja o przywróceniu komunikacji zbiorowej na otwartym odcinku ul. Jagiellońskiej zostanie przekazana w osobnym komunikacie.

Podczas remontu wymieniona została nawierzchnia jezdni, asfalt zastąpiła kostka granitowa. Granitowe płyty pojawiły się również na zmodernizowanym chodniku. Teraz kierowcy będą parkować z jednej strony prostopadle, a z drugiej równolegle do osi jezdni. Plac Zamenhofa stanowi teraz przedłużenie deptaku Bogusława. Na placu zbudowano fontannę, ustawiono ławki, elementy małej architektury, zieleń. W ciągu ul. Jagiellońskiej zainstalowano nowe latarnie oraz stojaki rowerowe. Koszt inwestycji to blisko 6 mln zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.