Ławki poprawią komfort

opublikowano: · informacja archiwalna

Dwadzieścia jeden nowych ławek parkowych przybędzie na dwóch szczecińskich osiedlach. Na taki cel swoje dotacje postanowiły wydać Rady Osiedli: Majowe oraz Głębokie.

Jak argumentują radni osiedli, siedziska będą ułatwieniem dla osób starszych. Dotarcie do sklepu czy na przystanek komunikacji miejskiej oznacza często pokonanie pieszo ponad kilometrowej odległości. Dla niektórych mieszkańców jest to duży wysiłek. Ławki wzdłuż osiedlowych ulic poprawią ich komfort. Na terenie osiedla Głębokiego powstanie 8 ławek, a na Majowym 13.

Na Głębokim pojawią się tzw. ławki typu wiedeńskiego, o długości ok 1,7m, o konstrukcji z żeliwnych podpór z motywami deoracyjnymi. Ich planowane lokalizacje to ulice: Zegadłowicza, Majowa, Pogodna/Piaszczysta, Jaworowa, Pogodna/Orzechowa, Kąpieliskowa i Jaworowa/Kokosowa.

Kilkanaście stalowych ławek zostanie zainstalowanych także na osiedlu Majowym. Będzie można usiąść w nowych miejscach m.in. na ul. Botanicznej, Iwaszkiewicza, przy Parku Majowe, czy ul. Dąbrowskiej. Ponadto na osiedlu Majowym przybędzie szesnaście nowych śmietników m.in. na ul. Iwaszkiewicza, Andrzejewskiego, ul. Wierzyńskiego, Marii Dąbrowskiej, Nałkowskiej, ul. Gombrowicza, na ul. Botanicznej. Zadanie zostanie zrealizowane przez firmę Zakład Kształtowania Terenów Zielonych „Dol-ek” za 18,5 tys zł. Nowe ławki na osiedlu Głębokim i Majowym pojawią się jeszcze w tym roku.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.