Chcesz wysiąść, naciśnij przycisk

opublikowano: · informacja archiwalna

Temperatura w ostatnich dniach spadła mocno poniżej zera, w środę o godzinie 9:30 termometr SPA Klonowica pokazywał zaledwie −10 stopni. Dlatego ZDiTM zalecił kierowcom i motorniczym ograniczanie wychładzania autobusów i tramwajów. Pasażerowie komunikacji miejskiej, aby wysiąść muszą użyć przycisków znajdujących się w okolicy drzwi.

W pojazdach posiadających możliwość samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów zaleca się bezwzględne stosowanie tego rozwiązania zarówno na przystankach pośrednich, jak i końcowych, a w pozostałych pojazdach otwieranie minimalnej liczby drzwi.

Przypominamy także, że przy tak niskich temperaturach pojazdy nagrzewają się zdecydowanie dłużej. Duże zagęszczenie przystanków oraz częsta wymiana pasażerów dodatkowo zmienia komfort termiczny osób wewnątrz pojazdu. W szczególności pierwsze, poranne kursy mogą odbywać się w niższej niż wymagana temperaturze. W przypadku rażących nadużyć dotyczących temperatury, prosimy o informowanie dyspozytorów zajezdni lub Centrali Ruchu.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, motorniczych i pasażerów o zwracanie uwagi na osoby długotrwale przebywające na przystankach oraz ich okolicach — szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. W przypadku zaobserwowania takich osób prosimy informować o takich sytuacjach służby Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz Straż Miejską.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.