Aleja Wojska Polskiego z utrudnionym przejazdem. Zmiany na liniach 53 i 60

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Arkońskiej i wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, ul. Arkońskiej oraz ul. Szafera, od czwartku 8 marca nastąpi zmiana trasy oraz rozkładu jazdy dla linii 53 i 60. Prosimy pasażerów o dokładne planowanie podróży.

Aleja Wojska Polskiego z utrudnionym przejazdem

W ciągu al. Wojska Polskiego z uwagi na konieczność budowy ronda wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia na odcinku od zajezdni tramwajowej do wysokości toru kolarskiego. Ruch odbywać się będzie jezdnią południową, na której wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu (jeden w stronę Centrum i jeden w stronę jez. Głębokie).

Zamknięty zostanie także odcinek ul. Szafera od al. Wojska Polskiego do ronda Szczecińskich Olimpijczyków. Kierowcy jadący z okolic Krzekowa, Bezrzecza czy Osiedla Zawadzkiego-Klonowica, będą mogli dojechać do al. Wojska Polskiego poprzez ul. Jarzyńskiego lub ul. Unii Lubelskiej.

Wyłączona dla ruchu ogólnego zostanie również ul. Arkońska na odcinku od ul. Wojciechowskiego (od pętli tramwajowej) do al. Wojska Polskiego.

Parking dla korzystających z Arkonki

W związku z zamknięciem ul. Arkońskiej i brakiem dojazdu do kąpieliska Arkonka, uzgodniono z operatorem hali Netto Arena możliwość pozostawienia pojazdów na przyległym do hali parkingu. Osoby pozostawiające auta na parkingu będą mogły się dostać na kąpielisko pieszo lub autobusem linii 80.

Objazdy

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy ulicy Arkońskiej nadal pozostają wytyczone ogólne objazdy ulicami Trasa Średnicowa (Wszystkich Świętych) — Niemierzyńska — Papieża Pawła VI — Zaleskiego — al. Wojska Polskiego.  Na trasie objazdu przeprogramowane zostaną programy sygnalizacji świetlnej wydłużające nadawanie sygnału zielonego.

Dodatkowo zmieniony zostanie program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta wydłużający sygnał zielony dla relacji al. Wojska Polskiego, a skracający z relacji ul. Traugutta. W zależności od płynności przejazdów samochodów rozważona zostanie również zmiana programów na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Unii Lubelskiej.

Na skrzyżowaniu ul. Papieża Pawła VI z ul. Słowackiego i ul. Zaleskiego nadal obowiązywać będzie organizacja ruchu w postaci „minironda”.

W opracowaniu jest również projekt nowej stałej organizacji ruchu w postaci „minironda” na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Miodową i ul. Kupczyka. Rondo zostanie oddane do użytkowania w II połowie marca.

Komunikacja miejska

Tramwaje linii 1 i 9 kursować będą bez zmian trasy z nową lokalizacją przystanków w rejonie toru kolarskiego.

Autobusy:

  • Linia nr 80 — bez zmian.
  • Linia nr 60 — bez zmian na trasie z nową lokalizacją przystanków dodatkowych w rejonie skrzyżowania ul. Zawadzkiego z ul. Klonowica i ul. Janickiego.
  • Linia nr 53 — od 8 marca kursować będzie objazdem. Autobusy będą pomijać ulice Zawadzkiego, Szafera oraz al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej. W okresie objazdu zawieszone zostaną przystanki: „Zawadzkiego Kościół” (na ul. Zawadzkiego), „Zawadzkiego”, „Zajezdnia Pogodno”. Wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek „Zawadzkiego Kościół” na ul. Klonowica przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiego, Klonowica, Janickiego — na dodatkowym przystanku zatrzymywać będzie się również linia nr 60.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.