Otwarcie wiaduktu na ulicy Hożej

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W najbliższy czwartek otwarty dla ruchu zostanie wiadukt na ulicy Hożej, kończą się na nim prace remontowe. Komunikacja miejska wróci na swoje stałe trasy, a kierowcy nie będą już musieli korzystać z objazdów.

W związku z zakończeniem remontu wiaduktu w ciągu ul. Hożej, od 26 kwietnia wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Linie 58 i 59 powracają na swoje stałe trasy i rozkłady sprzed remontu. Likwidacji ulegają dodatkowe przystanki: „Ludowa” (nr 16001) na ul. Blizińskiego, „Studzienna” (nr 44610) na ul. Studziennej w kierunku ul. Grzymińskiej.
  • Uruchomione zostaną ponownie przystanki „Komuny Paryskiej” (kier. Gocław), „Jana z Czarnolasu”, „Hoża”, „Żelazna”.
  • Linie 523 i 524 powracają na dotychczasowe trasy i stałe rozkłady jazdy.

Obiekt stanowi bezkolizyjną przeprawę dla ruchu kołowego oraz pieszego w ciągu ul. Hożej nad torami kolejowymi linii nr 406 (łącząca Szczecin z Trzebieżą). Ze względu na liczne uszkodzenia konstrukcji, niską klasę nośności oraz konieczność dostosowania szerokości jezdni (przęsło środkowe z 10,35 m na 14,46 m) i chodników do obowiązujących przepisów, zaprojektowano jego rozbudowę.

Zakres prac objął:

  • rozbiórkę górnych elementów wiaduktu (wyposażenie, chodniki, jezdnia, elementy konstrukcyjne) do poziomu istniejących łuków betonowych,
  • wzmocnienie łuków poprzez wprowadzenie dodatkowego zbrojenia,
  • nadbudowę górnych elementów konstrukcyjnych wiaduktu,
  • stworzenie nowej płyty żelbetowej,
  • wykonanie niezbędnego wyposażenia obiektu (kapy chodnikowe, nawierzchnie, dylatacje, bariery, balustrady, itp.),
  • zwiększenie wymiarów istniejących fundamentów i zastosowanie mikropali,
  • wykonanie murków oporowych wzdłuż linii kolejowej, ukształtowanie skarp oraz ich umocnienie w rejonie oddziaływania wiaduktu.

Wykonawcą jest konsorcjum firm KOWAL Sp. z o.o. i NIWA Szczecin Sp. z o.o. Koszt robót to 5 286 304,58 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.