„Bus na telefon” w nowych miejscach

opublikowano: · informacja archiwalna

Usługa „Transport na żądanie” jest to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej, która od 2016 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podjuch. Trwają prace związane z wykonaniem nowych przystanków i od września z busa na telefon skorzystają pasażerowie Gumieniec, Osowa i Warszewa.

Dzięki Transportowi na żądanie mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych — pętli „Podjuchy”. Pasażerowie po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają busa na wybraną z rozkładu godzinę. Następnie pojazd dowozi ich na pętlę lub na wybrany przystanek. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki, na autobusy komunikacji miejskiej — pętlę „Podjuchy” lub do domów z pętli właśnie. Od września podobną możliwość będą mieli mieszkańcy Osowa, Warszewa i Gumieniec — tam, gdzie odległości od regularnej komunikacji miejskiej są znaczne, a wąskie uliczki uniemożliwiają dojazd normalnych autobusów.

Planowana trasa linii 98: Maczka — Polskich Marynarzy — Ku Słońcu — Kwiatowa — św. Kingi — Wrocławska — Samborska — Harnasiów — Zbójnicka — Europejska — Krakowska — rondo Uniwersyteckie — Południowa — Krygiera — Cukrowa.

Planowana trasa linii 99: Warszewo — Szwedzka — Dzierżonia — Złotowska — Perlista — Duńska — Wapienna — Północna — Andersena — Miodowa — Osów.

Z propozycją wprowadzenia takiej formy transportu wyszli mieszkańcy osiedli i Rada Osiedla Gumieńce.

W najbliższych miesiącach będziemy sprawdzać, jak to rozwiązanie przyjmuje się w nowych dzielnicach. Zweryfikujemy także zapotrzebowanie na taką formę transportu w innych miejscach. Ewentualne zmiany wprowadzone zostaną w styczniu.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.