Darmowe przejazdy od 3 września

opublikowano: · informacja archiwalna

W najbliższy weekend otwieramy kasy biletowe i wydłużamy ich godziny funkcjonowania. Zachęcamy do wyrobienia karty SKA, aby móc korzystać z darmowych przejazdów. Informujemy, że od 3 września biletów nie będą potrzebowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zamieszkujących Gminę Miasto Szczecin i Gminę Police.

Aby móc korzystać z darmowych przejazdów, każdy uczeń musi posiadać kartę SKA i/lub SKR z nadanym przez ZDiTM uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów. Posiadacze kart muszą zgłosić się do punktu personalizacji kart (POK — na stronie internetowej ZDiTM znajduje się wykaz), aby nadane im zostały specjalne uprawnienia. Przypominamy, że brak karty oznaczać będzie brak możliwości korzystania z darmowych przejazdów.

Proces wyrobienia SKA jest szybki i bezpłatny. Zgodnie z regulaminem można kartę odebrać maksymalnie po upływie 5 dni kalendarzowych od dnia złożenia wniosku jednak staramy się, aby wydawać je od ręki. W przypadku kart SKR obowiązują procedury określone przez Urząd Miasta i programu Szczecin Przyjazny Rodzinie.

Dzieci, które nie osiągnęły jeszcze wieku szkolnego, niezależnie od wieku, mogą podróżować za darmo na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Przypominamy, że sama legitymacja szkolna nie upoważnia do darmowego przejazdu!

Darmowe przejazdy krok po kroku

 • Uprawnienie nadajemy na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
 • Adres zamieszkania: Szczecin lub inna miejscowość Gminy, która przystąpiła do Projektu (informacje, która gmina przystąpiła do Projektu wraz z wykazem miejscowości, które znajdują się na terytorium danej gminy będziemy przekazywać na bieżąco po podpisaniu przez gminę porozumienia z Gminą Miasto Szczecin oraz umowy z ZDiTM). Na tę chwile ulga dotyczy tylko mieszkańców Szczecina i Gminy Police.
 • Uprawnienie nadajemy na okres do 30 września danego roku kalendarzowego, na który jest aktualnie podbita legitymacja.
 • Nowe karty wyrabiamy na podstawie wniosku wypełnionego i podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrabianie nowych kart oraz zmiana uprawnień do ulgi odbywa się w Punktach Obsługi Klienta: Police, Brama Portowa, Turzyn, Klonowica, Kołłątaja, Plac Rodła, Słoneczne, Turkusowa. Oczywiście wnioski o wyrobienie nowej karty można również składać w kasach biletowych innych niż POK z odbiorem po 5 dniach kalendarzowych.

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów dla dzieci od 0 do 8 lat

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Szczecin nr XXXVII/1083/18 „dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, ale nie później niż do 30 września roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 8 lat mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów — na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka (np. książeczka zdrowia dziecka, dowód osobisty itp.)”.

Z uprawnienia mogą korzystać wszystkie dzieci bez względu na adres zamieszkania. W tym przypadku nie wyrabiamy żadnych kart.

Kasy biletowe w weekend 1-2 września

W sobotę kasy czynne:

 • Słoneczne 9:00-16:15
 • Kołłątaja 9:00-16:15
 • Brama portowa 9:00-16:15
 • Rodła 9:00-16:15
 • Police 9:00-16:15
 • Turkusowa 9:00-16:15
 • Turzyn 10:00-20:00

W niedzielę czynne wszystkie kasy oprócz kasy Słoneczne, kasa Turzyn czynna w godz. 10:00-18:00.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.