Utrudnienia w ruchu 10–13 maja

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z organizacją weekendowych wydarzeń informujemy o utrudnieniach w ruchu oraz zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

„Piknik nad Odrą”

Organizacja ruchu

 • od 10 maja, godz. 5:00 do 13 maja, godz. 4:30 — zamknięcie następujących ulic: Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (na odcinku od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski),
 • od 10 maja, godz. 18:00 do 13 maja, godz. 4:30 — zamknięcie Wałów Chrobrego.

Komunikacja miejska

 • W dniach od 10 maja do 13 maja, godz. 4:30 nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej nr 6 oraz linii autobusowej nr 526.
 • Linia tramwajowa nr 6 — kursowanie linii zostaje zawieszone.
 • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.
 • Linia autobusowa — 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna — Trasę Zamkową — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.
 • Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem według normalnego rozkładu jazdy:
  • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna — Trasę Zamkową — Tadeusza Mazowieckiego — Starzyńskiego — Zygmunta Starego — Matejki — pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska” i „Urząd Wojewódzki”. Przystanek „Starzyńskiego” zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy, autobusy zatrzymywać się będą na przystanku w kierunku Pargowa;
  • w kierunku Kamieńca: pl. Rodła — al. Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — Farna — Sołtysia — Wyszyńskiego — Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

„Kontrapunkt”

Utrudnienia 11 maja związane z organizacją „Kontrapunktu”:

 • godzina 11:45–13:30 — przemarsz uliczny następującą trasą: al. Piastów, ul. Jagiellońska, pl. Zamenhofa, pl. Lotników.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.