Utrudnienia w ruchu 31.05–2.06

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z organizacją różnych wydarzeń w dniach 31.05–2.06 informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

  • 31 maja w godzinach 11:00–12:30 ulicami miasta przejdzie parada pod nazwą „W Orszaku Króla Maciusia”. Parada wyruszy ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Szczecinie i przejdzie ul. Mazurską — rondem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej — ul. Śląską — pl. Grunwaldzkim — al. Papieża Jana Pawła II — pl. Armii Krajowej — ul. Felczaka — ul. Wąską — ul. Wielkopolską — ul. Podhalańską. Parada zakończy się przy Szkole Podstawowej nr 54 w Szczecinie około godziny 12:30. Na czas przemarszu Orszaku nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wymienionych ulic. Wstrzymanie i wznowienie ruchu odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.
  • od 31 maja od godz. 6:00 do 1 czerwca do godz. 6:00 — „Gala Północnej Izby Gospodarczej” — chwilowe utrudnienia na Wałach Chrobrego.
  • 2 czerwca w godzinach 7:00–23:00 — koncert „Wolność kocham i rozumiem” — zamknięcie ulicy Wendy na wysokości Trasy Zamkowej.
  • 2 czerwca — XXXI Ogólnopolski Bieg Uliczny „Policka Piętnastka”. Na czas trwania biegu wyłączone z ruchu samochodowego będą ulice w Policach: Wyszyńskiego na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Bankowej, ul. Bankowa na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Zamenhofa, ul. Zamenhofa na całej długości, ul. Piaskowa od ul. Zamenhofa do ul. Wyszyńskiego, oraz droga powiatowa nr 06132 na odcinku Police — Siedlice.
    • Linia autobusowa 107 — nastąpi zmiana przystanku końcowego. Przystanek będzie zlokalizowany na ul. Wyszyńskiego (przystanek o nazwie „Police Wyszyńskiego” dla autobusów jadących w kierunku pętli „Police Wyszyńskiego Polana”). Powrót ul. Bankową, ul. Grzybową i dalej stałą trasą z pominięciem przystanków „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego Polana” oraz „Police PCK” dla autobusów jadących w kierunku pl. Rodła.
    • Linia autobusowa 106 — będzie kursowała na trasie Głębokie — Siedlice z pominięciem przystanków „Siedlice Las”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Wyszyńskiego”, „Police PCK”, „Police Piłsudskiego Rondo”, „Police Szpital”, „Police Dworzec”, „Police Grunwaldzka”, „Police Rynek”.
    • Linia autobusowa 103 — będzie kursowała od ul. Siedleckiej ul. Piłsudskiego z pominięciem ulic Piaskowej, Grzybowej i Wyszyńskiego. Na czas biegu nieczynne będą przystanki „Police Piłsudskiego Rondo” (dla autobusów jadących w kierunku pętli „Police Rynek”), „Police Wyszyńskiego”, „Police Osiedle Chemik”, „Police Piaskowa Szkoła”, „Police Piaskowa”, „Police Grzybowa”.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.