Przebudowa ul. Arkońskiej — zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

We wtorek 9 lipca w związku z przebudową ul. Arkońskiej dojdzie do zmian w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą także linii 80 i 525.

Po godzinie 8:00 odcinek ul. Arkońskiej pomiędzy ul. Międzyparkową a nowo wybudowanym rondem w ciągu al. Wojska Polskiego zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. W związku z powyższym dojazd do kąpieliska Arkonka, stadionu K.S. Arkonia oraz posesji przy ul. Międzyparkowej wyłącznie dla służb miejskich, pojazdów zaopatrzenia oraz autobusów komunikacji miejskiej, możliwy będzie tylko poprzez ul. Międzyparkową.

Komunikacja miejska

  • Autobusy linii 80 i 525 będą kursowały w obu kierunkach przez ul. Międzyparkową z pominięciem odcinka ulicy Arkońskiej (od ul. Międzyparkowej do al. Wojska Polskiego). Od przystanku „Spacerowa” (linia 525 od przystanku „Zajezdnia Pogodno”) autobusy pojadą z al. Wojska Polskiego w ul. Międzyparkową, następnie ul. Arkońską i dalej stałą trasą.
  • Przystanek „Stadion Arkonia” dla autobusów jadących w kierunku Zakładów Piekarniczych zostanie przeniesiony na ul. Międzyparkową za skrzyżowaniem z ul. Arkońską.
  • Przystanek „Stadion Arkonia” dla autobusów jadących w kierunku Ludowej zostanie przeniesiony na ul. Arkońską przed bramę wjazdową na stadion.

O inwestycji

Projekt obejmuje przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska tramwajowego oraz pętli tramwajowo-autobusowej „Las Arkoński”, budowę ronda oraz parkingu przy stadionie K.S. Arkonia na ponad 170 miejsc. Powstaną też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Koszt inwestycji to ponad 90 mln zł.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.