Pyromagic 2019 — komunikacja miejska i organizacja ruchu

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku z organizowanym w dniach 9 i 10 sierpnia 2019 XII Międzynarodowym Festiwalem Ogni Sztucznych Pyromagic 2019 wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu.

Zmiany w komunikacji miejskiej w dniach od 8 sierpnia, godz. 12:00 do 11 sierpnia, godz. 23:30

  • Linia tramwajowa 6 — kursowanie linii zostaje zawieszone.
  • Linia tramwajowa 16 — kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku Gocławia obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego” (nr 10932 i 10915).
  • Linia autobusowa 70 kursować będzie objazdem:
    • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza;
    • w kierunku Pargowa: pl. Rodła — Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — Farna — Sołtysia — Wyszyńskiego — Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną.
    Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.
  • Linia autobusowa 526 — kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego — Bramę Portową — al. Niepodległości — pl. Żołnierza Polskiego — pl. Hołdu Pruskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkową — Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. W noce 09/10.08 i 10/11.08 kurs o godz. 0:26 z Dworca Głównego jechać będzie przez al. Wyzwolenia — pl. Rodła z obsługą przystanku „Plac Rodła” dla linii 524 (przystanek nr 11525).

Zmiany w komunikacji miejskiej 9 sierpnia

  • Linia tramwajowa 3 od godz. 20:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”. W kierunku Lasu Arkońskiego obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego” (nr 10932 i 10915).
  • Przystanek „Hangarowa” na żądanie w kierunku centrum dla linii tramwajowych 2, 7, 8 od godz. 20:00 do zakończenia kursowania tramwajów zmieni status na przystanek stały.
  • Linia autobusowa 53 od godz. 19:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski” (nr 13414), z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.
  • Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 19:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” (nr 22721) i „Wyszyńskiego” (nr 10917).

Zmiany w komunikacji miejskiej 10 sierpnia

  • Linia tramwajowa 3 od godz. 20:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego” (nr 10932 i 10915). W kierunku Lasu Arkońskiego obsługiwane będą oba przystanki „Wyszyńskiego” (nr 10932 i 10915).
  • Przystanek „Hangarowa” na żądanie w obu kierunkach dla linii tramwajowych 2, 7, 8 od godz. 20:00 do zakończenia kursowania tramwajów zmieni status na przystanek stały.
  • Linia autobusowa 53 od godz. 10:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski” (nr 13414), z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.
  • Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” (nr 22721) i „Wyszyńskiego” (nr 10917).

Dodatkowe kursy 9 i 10 sierpnia

Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 1:00 z częstotliwością co 20 minut (linia 8 w godzinach 21:00–0:00 co ok. 10 minut):

  • linia 2 (Turkusowa — Dworzec Niebuszewo):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01;
  • linia 3 (Pomorzany — Las Arkoński przez ul. Wyszyńskiego):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51, 1:11;
  • linia 7 (Turkusowa — Krzekowo przez pl. Rodła):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:14, 23:34, 23:54, 0:14, 0:34, 0:54,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51;
  • linia 8 (Turkusowa — Gumieńce):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Gumieniec: 22:49, 22:59, 23:09, 23:19, 23:29, 23:39, 23:49, 23:59, 0:09, 0:19, 0:39, 0:59,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:06, 23:16, 23:26, 23:36, 23:46, 23:56, 0:16, 0:36, 0:56;
  • linia 12 (Pomorzany — Dworzec Niebuszewo):
    • odjazdy z Placu Rodła do Pomorzan: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04,
    • odjazdy z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01;
  • linia 16 (Pomorzany — Gocław przez ul. Matejki):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:01, 23:21 23:41, 0:01, 0:21, 0:41,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:10, 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45, 1:05.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00–1:00 dla linii autobusowych:

  • linia 53 (Dworzec Morski — Pomorzany Dobrzyńska):
    • odjazdy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30, 0:45, 1:00;
  • linia 61 (Owocowa Dworzec — Podjuchy przez ul. Wyszyńskiego):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Podjuch: 23:25, 23:45;
  • linia 68 (Plac Rodła — Przepiórki):
    • odjazdy z Placu Rodła: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55;
  • linia 75 (Dworzec Główny — Krzekowo):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35, 0:45, 0:55, 1:05;
  • linia 81 (Dworzec Główny — Przecław):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00;
  • linia 102 (Gocław — Police Wyszyńskiego Polana, od przystanku „Police Piłsudskiego Rondo” trasą linii 107):
    • odjazdy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:00;
  • linia 107 (Plac Rodła — Police Wyszyńskiego Polana):
    • odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00;
  • linia A (Plac Rodła — Osiedle Bukowe):
    • odjazdy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08, 0:23, 0:38, 0:53, 1:08,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29, 0:44, 0:59, 1:14;
  • linia B (Osiedle Słoneczne — Osiedle Arkońskie):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36, 0:51, 1:06, 1:21,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17, 0:32, 0:47, 1:02, 1:17;
  • linia C (Plac Rodła — Osiedle Kasztanowe):
    • odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00,
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05;
  • linia 887 (Owocowa Dworzec — Podbórz trasą: Owocowa — Nabrzeże Wieleckie — Wyszyńskiego — Brama Portowa (przystanek końcowy linii 76, nr 10814) — aleja Niepodległości — aleja Wyzwolenia — plac Rodła — Matejki — Salomei — Plater — Staszica — rondo Giedroycia — Kołłątaja — Asnyka — Kadłubka — Warcisława — Przyjaciół Żołnierza — Krasińskiego — Duńska — Podbórzańska):
    • odjazdy z Wyszyńskiego do Podbórza (z przystanku linii 75): 23:33, 0:03, 0:33, 1:03,
    • odjazdy z Placu Rodła do Podbórza (z przystanku linii 58 i 59): 23:38, 0:08, 0:38, 1:08.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30–1:30 dla linii autobusowych:

  • linia 56 (Basen Górniczy — Dąbie Osiedle):
    • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15;
  • linia 64 (Dąbie Osiedle — Klucz (pętla linii 533 przy ul. Perkuna), kursy bez podjazdu do przystanku „Dąbie Dworzec”):
    • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Dąbia Osiedla: 23:20, 23:50, 0:20, 0:50, 1:20,
    • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Klucza: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10;
  • linia 71 (Turkusowa — Rondo Ułanów Podolskich),
    • odjazdy z Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50, 1:10,
    • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50, 1:10;
  • linia 73 (Basen Górniczy — Zdunowo Szpital):
    • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:15, 23:45, 0:15, 0:45, 1:15,
    • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Zdunowa: 23:22, 23:52, 0:22, 0:52, 1:22;
  • linia 79 (Rondo Ułanów Podolskich — Jezierzyce):
    • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Jezierzyc: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10;
  • linia 96 (Basen Górniczy — Osiedle Kasztanowe):
    • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05;
  • linia 865 (Turkusowa — Osiedle Bukowe — Osiedle Nad Rudzianką — Turkusowa trasą: Walecznych — Mączna — Kolorowych Domów — Chłopska — Nad Rudzianką — Gwarna — Dąbska — Handlowa — Przelotowa — Turkusowa):
    • odjazdy z Turkusowej przez Mączną (z przystanku linii 65): 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50, 1:10;
    • odjazdy z Turkusowej przez Przelotową (z przystanku linii 71): 23:20, 23:40, 0:00, 0:20, 0:40, 1:00, 1:20.

Komunikacja kolejowa REGIO 9 i 10 sierpnia

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o. w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.

Ponadto w dniach 09/10.08.2019 r. oraz 10/11.09.2019 r. zostaną wykonane dodatkowe kursy w relacjach:

  • Szczecin Główny — Gryfino
  • Szczecin Główny — Goleniów
  • Szczecin Główny — Stargard

wg poniższych rozkładów jazdy.

Kierunek Gryfino — kursuje w nocy 09/10 sierpnia

Szczecin Główny o 23:40
Szczecin Port Centralny o 23:43
Szczecin Podjuchy o 23:48
Daleszewo Gryfińskie o 23:54
Czepino o 23:57
Gryfino p 00:01

Kierunek Gryfino — kursuje w nocy 10/11 sierpnia

Szczecin Główny o 00:15
Szczecin Port Centralny o 00:18
Szczecin Podjuchy o 00:23
Daleszewo Gryfińskie o 00:29
Czepino o 00:32
Gryfino p 00:36

Kierunek Goleniów — kursuje w noce 09/10 i 10/11 sierpnia

Szczecin Główny o 00:10
Szczecin Port Centralny o 00:13
Szczecin Zdroje o 00:20
Szczecin Dąbie o 00:23
Szczecin Załom o 00:29
Kliniska o 00:33
Rurka o 00:37
Goleniów p 00:43

Kierunek Stargard — kursuje w noce 09/10 i 10/11 sierpnia

Szczecin Główny o 00:20
Szczecin Port Centralny o 00:23
Szczecin Zdroje o 00:30
Szczecin Dąbie o 00:33
Szczecin Zdunowo o 00:39
Reptowo o 00:44
Miedwiecko o 00:48
Grzędzice Stargardzkie o 00:51
Stargard p 00:57

Punkty informacyjne ZDiTM

Podczas trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 5 posterunków — punktów informacyjnych ZDiTM: Wyszyńskiego, Dworzec Morski, Plac Rodła, Energetyków i Turkusowa. Będą one działały 9 i 10 sierpnia od 19:00 do 1:00.

Kasy biletowe

Lokalizacja kasy 9.08.2019 10.08.2019
Wyszyńskiego 18:00–0:30 16:00–0:30
Dworzec Morski 18:00–0:30 16:00–0:30
Turkusowa 6:00–22:00 9:00–22:00
Plac Rodła 6:00–0:30 9:00–0:30
Krzekowo 6:00–1:00 9:00–1:00
Turzyn 10:00–20:00 10:00–20:00

Zmiany w organizacji ruchu

Czasowa organizacja ruchu trwająca od dnia 8 sierpnia (czwartek) do dnia 12 sierpnia (poniedziałek) 2019 r. zostanie wprowadzona w dwóch etapach.

Etap I

8 sierpnia (czwartek) o godz. 12:00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:

  • Jana z Kolna — całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek most Długi),
  • Trasa Zamkowa — umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od strony pl. Żołnierza Polskiego w kierunku ul. Wyszyńskiego, jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna na kierunku do ul. Kapitańskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. W dniu 9 sierpnia (piątek) w godzinach 6:00–9:00 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna (kierunek ul. Kapitańska) jeżeli będzie taka możliwość;
  • ul. Komandorska — całkowite zamknięcie,
  • ul. Małopolska — całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,
  • ul. Admiralska — całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej,
  • ul. Wały Chrobrego — całkowite zamknięcie,
  • ul. Zygmunta Starego — całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
  • ul. Szczerbcowa — całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
  • ul. Wawelska — całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,
  • ul. Storrady — całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,
  • ul. Łady — ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską. Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej;
  • zjazd z Trasy Zamkowej do ul. Panieńskiej 9–11 sierpnia godz. 17:00–03:00,
  • wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Kapitańskiej,
  • zamknięcie ul. Wendy od 9 sierpnia od godz. 17:00 do dnia 12 sierpnia (niedziela) do godz. 5:00,
  • na ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego umiejscowione zostaną postoje TAXI,
  • objazd ulicami: Trasa Zamkowa, Matejki, Malczewskiego, Parkowa, Dubois.

Etap II

9 sierpnia (piątek) o godz. 17:00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:

  • ul. Panieńskiej od ul. Kuśnierskiej 9–11 sierpnia w godz. 17:00–03:00
  • zamknięcie ul. Celnej i ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. Świętego Floriana.

9–11 sierpnia w godzinach 09:00–03:00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

9 sierpnia (piątek) w godzinach 6:00–9:00 umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej w ul. Jana z Kolna (kierunek ul. Kapitańska).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 12 sierpnia (poniedziałek) o godz. 5:00, z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu ww. ulic.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.