Pan Grzegorz uratował życie pasażera!

opublikowano: · informacja archiwalna

Nie wszyscy bohaterowie chodzą w pelerynach. Niektórzy jako strój służbowy ubierają białą koszulę i białą czapkę. Grzegorz Grzegorzak będąc na piątkowej służbie nie spodziewał się, że może uratować komuś życie. Jak ważna jest szybka reakcja i przeszkolenie służb, przekonał się w ubiegły piątek jeden z pasażerów komunikacji miejskiej.

Piątek, godzina 23:20. Tłum mieszkańców Szczecina i turystów idzie w kierunku przystanków na ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu są pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, informując o poszczególnych liniach i możliwościach dojazdu, a także dbając o porządek. Nad morzem ludzi trudno zapanować, wiele osób nie zwracając uwagi na nadjeżdżający tramwaj próbuje przebiec przez torowisko. Ile osób udało się uratować przed potrąceniem, nie jesteśmy w stanie zliczyć. Jednak jednego pasażera Grzegorz Grzegorzak, pracownik Nadzoru Ruchu ZDiTM zapamięta na długo.

— Stałem na ulicy Wyszyńskiego i nadzorowałem sprawny przejazd tramwajów. Nagle zauważyłem, że jeden z pasażerów linii 8 traci przytomność. To była chwila. Chwyciłem zestaw ratowniczy, podbiegłem do niego i gdy okazało się, że zatrzymało się jego krążenie rozpocząłem uciskanie klatki piersiowej. To był impuls, wiedziałem co mam robić — tłumaczy Grzegorz Grzegorzak z Nadzoru Ruchu ZDiTM.

Cała akcja trwała 8 minut. Po przyjeździe karetki 65-letnim mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni. Po przywróceniu czynności serca został przewieziony do szpitala.

Dzięki zimnej krwi i doskonałemu przygotowaniu pracownika ZDiTM nie doszło do najgorszego. Grzegorz Grzegorzak pracuje w ZDiTM od 10 lat i jest profesjonalistą. Doskonale wypełnia swoje obowiązki, każdego dbając o sprawność funkcjonowania komunikacji miejskiej i bezpieczeństwo pasażerów.

Pasażerowi życzymy powrotu do zdrowia, a z Pana Grzegorza jesteśmy bardzo dumni. Poza uściskiem dłoni dyrektora i kierownika, uznaniem kolegów i koleżanek z pracy z pewnością zostanie specjalnie nagrodzony.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.