Półmaraton — utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku z organizacją 40. PKO Półmaratonu Szczecińskiego informujemy o utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w najbliższą niedzielę 25 sierpnia.

„40. PKO Półmaraton Szczecin” w dniu 25.08.2019 r. od godz. 08:00 do godz. 14:00 w Szczecinie.

Trasa biegu

Piotra Skargi, Monte Cassino, Wielkopolska, al. Papieża Jana Pawła II, Mazurska, Rayskiego, Malczewskiego, Matejki, Plantowa, Starzyńskiego, Małopolska, Henryka Pobożnego, Wawelska, Starzyńskiego, Parkowa, Malczewskiego, Podhalańska, Wielkopolska, Wąska, Niedziałkowskiego, Unisławy, pl. Kilińskiego, Wąska, Odrowąża, Felczaka, Moniuszki, Piotra Skargi, Monte Cassino, Królowej Korony Polskiej, Wawrzyniaka, Mickiewicza, Waryńskiego, Przerwy-Tetmajera, pl. Jakuba Wujka, Bałuckiego, Przybyszewskiego, Budzysza Wosia, Okrzei, Mickiewicza, Żołnierska, Brodzińskiego, Wołogoska, Wieniawskiego, Św. Stanisława Kostki, Konopnicka, Mickiewicza, Niedziałkowskiego, Monte Cassino, Królowej Korony Polskiej, Ogińskiego, Szymanowskiego

Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic w trakcie biegu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.  Na trasie biegu ZDiTM ustanowi dynamiczne posterunki kierowania ruchem.

Komunikacja miejska

Komunikacja tramwajowa

 • Linia 1 (kursuje na trasie Głębokie — Potulicka) — dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Królowej Korony Polskiej i al. Wojska Polskiego z ul. Mickiewicza;
 • Linie 2 (kursuje na trasie Turkusowa — Dworzec Niebuszewo), 3 (kursuje na trasie Las Arkoński — Pomorzany), 10 (kursuje na trasie Las Arkoński — Gumieńce) i 12 (kursuje na trasie Dworzec Niebuszewo — Pomorzany) — dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z ul. Malczewskiego – Rayskiego;
 • Linia 5 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska — Krzekowo) — dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z ul. Parkową, ul. Matejki z ul. Malczewskiego, al. Bohaterów Warszawy z ul. Mickiewicza, ul. Żołnierska przed pętlą Krzekowo;
 • Linia 7 (kursuje na trasie Turkusowa — Krzekowo) — dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Mickiewicza, ul. Żołnierska przed pętlą Krzekowo;
 • Linia 11 (kursuje na trasie Ludowa — Pomorzany) — dynamiczne wstrzymanie ruchu przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z ul. Parkową, ul. Matejki z ul. Malczewskiego.

Komunikacja autobusowa

Utrudnienia w rejonie Jasnych Błoni i Urzędu Miasta
 • Linia 67 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska — Karola Miarki) — od pierwszego kursu do przywrócenia stałej organizacji ruchu w ciągu ul. Piotra Skargi kursy będą wykonywane z pominięciem ul. Piotra Skargi. Nieczynne będą przystanki „Jasne Błonia”, „Piotra Skargi”, „Bogumiły”. Pomiędzy przystankami „Traugutta” a „Kołłątaja” autobusy pojadą ul. Zaleskiego, Słowackiego i al. Wyzwolenia. Na zmienionej trasie obowiązują przystanki jak dla linii 53 i 60. Trasa biegu będzie przecinać ul. Traugutta (skrzyżowanie z ul. Waryńskiego) i skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Traugutta i Poniatowskiego. W związku z powyższym ruch pojazdów, w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie.
 • Linia 87 kursuje na trasie (Podbórz — Owocowa Dworzec) — od godz. 8 do odwołania autobusy tej linii kursować będą z pominięciem ul. Felczaka, Wąskiej, Wielkopolskiej. Nieczynne będą przystanki „Wąska Floating Arena”, „Św. Jana Pawła II”. Pomiędzy przystankami „Kołłątaja” a „Plac Szarych Szeregów” kursy będą wykonywane przez al. Wyzwolenia (w kierunku przystanku „Owocowa Dworzec” skręt z ul. Lubomirskiego w lewo), plac Rodła, ul. Piłsudskiego i przez plac Grunwaldzki do placu Szarych Szeregów. Na trasie objazdu funkcjonują zamiennie przystanki: za „Wąska Floating Arena” — „Rayskiego” (wspólny z linią B); za „Św. Jana Pawła II” – „Plac Grunwaldzki” (dla linii nocnych). Trasa biegu będzie przecinać ul. Rayskiego — Malczewskiego  (skrzyżowanie z al. Wyzwolenia). W związku z powyższym ruch pojazdów, w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie.
Utrudnienia w rejonie ul. Malczewskiego i ul. Matejki
 • Linia B (kursuje na trasie Dworzec Niebuszewo — Osiedle Arkońskie) — od godz. 9.00 do odwołania kursy będą wykonywane na skróconej trasie Osiedle Słoneczne — Plac Rodła. Postój wyrównawczy będzie odbywał się na przystanku „Plac Rodła” (kierunek Dworzec Niebuszewo).
 • Linie 58 (kursuje na trasie Plac Rodła — Gocław ) i 59 (kursuje na trasie Plac Rodła — Nehringa) — na czas biegu przystankiem końcowym i początkowym dla linii 58 i 59 będzie przystanek linii G zlokalizowany na wysokości hotelu Radisson. W kierunku Nehringa / Gocławia autobusy pojadą zmienioną trasą. Od placu Rodła pojadą w prawo al. Wyzwolenia do ul. Ofiar Oświęcimia i dalej ul. Staszica — Emilii Plater do ul. Sczanieckiej. Od przystanku „Sczanieckiej” przejazd po trasie. Autobusy będą zatrzymywać się na przystanku „Rayskiego” (przystanek linii B). Nieczynny będzie przystanek „Matejki”. W kierunku placu Rodła od przystanku „Matejki” przejazd będzie odbywać się trasą linii 68, 101 i 107. Na czas biegu zabroniony jest przejazd ul. Malczewskiego. Trasa biegu będzie przecinać ul. Rayskiego — Malczewskiego (skrzyżowanie z al. Wyzwolenia) i ul. Malczewskiego (skrzyżowanie z ul. Matejki).  W związku z powyższym ruch pojazdów, w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie. Wprowadzenie i odwołanie zmian na polecenie służb Centrali i Nadzoru Ruchu.
 • Linie 68 (kursuje na trasie Plac Rodła — Przepiórki), 101 (kursuje na trasie Plac Rodła — Police Jasienica Pętla) i 107 (kursuje na trasie Plac Rodła — Police Wyszyńskiego Polana) — w kierunku ul. Przepiórki i Polic autobusy pojadą zmienioną trasą. Od placu Rodła pojadą w prawo al. Wyzwolenia do ul. Ofiar Oświęcimia i dalej ul. Staszica — Emilii Plater do ul. Sczanieckiej. Od przystanku „Sczanieckiej” przejazd po trasie. Autobusy będą zatrzymywać się na przystanku „Rayskiego” (przystanek linii B). Nieczynne będą przystanki „Malczewskiego” i „Matejki” (kierunek Police i Przepiórki). Trasa biegu będzie przecinać ul. Rayskiego — Malczewskiego (skrzyżowanie z al. Wyzwolenia) i ul. Malczewskiego (skrzyżowanie z ul. Matejki).  W związku z powyższym ruch pojazdów, w tym autobusów będzie wstrzymywany dynamicznie. Wprowadzenie i odwołanie zmian na polecenie służb Centrali i Nadzoru Ruchu.
Utrudnienia w rejonie ul. Mickiewicza — Żołnierskiej
 • Linia 53 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska — Pomorzany Dobrzyńska) — w obu kierunkach pojedzie z pominięciem ul. Wernyhory — od ul. Klonowica ul. Żołnierską — ul. Szeroką — ul. Sosabowskiego — ul. Łukasińskiego — ul. Reduty Ordona (w kierunku Stoczni Szczecińskiej przez ul. Czorsztyńską) i dalej po swojej trasie z  pominięciem przystanków „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”.
 • Linia 60 (kursuje na trasie Stocznia Szczecińska — Cukrowa) — w kierunku Cukrowej autobusy pojadą z pominięciem ul. Wernyhory i ul. Żołnierskiej. Nieczynne będą przystanki „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Żołnierska” i „Krzekowo” (w kierunku Cukrowej).
 • Linia 74 (kursuje na trasie Bezrzecze — Łukasińskiego Ogrody) — w obu kierunkach Autobusy pojadą z pominięciem ul. Klonowica, Wernyhory, fragmentu ul. Reduty Ordona (Czorsztyńskiej) i części ul. Łukasińskiego. Od ulicy ul. Łukasińskiego pojadą ul. Sosabowskiego — Szeroką — Żołnierską do pętli autobusowej „Krzekowo” z pominięciem przystanków „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Kleeberga”, „Reduty Ordona”.
 • Linia 75 (kursuje na trasie Krzekowo — Dworzec Główny) — w obu kierunkach pojedzie z pominięciem ul. Wernyhory — od ul. Klonowica ul. Żołnierską — ul. Szeroką — ul. Sosabowskiego — ul. Łukasińskiego — ul. Reduty Ordona (w kierunku Krzekowa przez ul. Czorsztyńską) i dalej po swojej trasie z  pominięciem przystanków „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”.
 • Linia 80 (kursuje na trasie Zakłady Piekarnicze — Ludowa) — w obu kierunkach autobusy pojadą z pominięciem ul. Wernyhory, fragmentu ul. Reduty Ordona (Czorsztyńskiej) i części ul. Łukasińskiego. Od ulicy ul. Łukasińskiego pojadą ul. Sosabowskiego — Szeroką — Żołnierską do pętli autobusowej „Krzekowo” i dalej ul. Klonowica z pominięciem przystanków „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Kleeberga”, „Reduty Ordona”.
 • Linia 105 (kursuje na trasie Dobra Osiedle — Klonowica Zajezdnia) — pojedzie na skróconej trasie Dobra Osiedle — Krzekowo. Nieczynne będą przystanki „Klonowica Zajezdnia”, „Wernyhory”, „Żołnierska”. Przystanek końcowy zlokalizowany będzie na pętli „Krzekowo”.

Linie 53, 60, 74, 75 i 80 zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu. Dodatkowo linie 53, 60 i 80 wjeżdżać będą na pętlę „Krzekowo” w kierunku Zakładów Piekarniczych, Pomorzan i Cukrowej. W przeciwnym kierunku linie 53 i 80 obowiązuje przystanek linii 60.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.