Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego. Kolejny etap organizacji ruchu

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwają prace związane z przebudową ulicy Grota-Roweckiego. Obecnie prowadzone są roboty rozbiórkowe na odcinku od ulicy Witkiewicza do ulicy Dwernickiego. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do prac kanalizacyjnych, teletechnicznych oświetleniowych oraz do wykonywania elementów drogowych i ciągów pieszych. To wiąże się z kolejnymi utrudnieniami, które rozpoczęły się 3.10.

Od 3 października został wprowadzony kolejny etap organizacji ruchu, w ramach którego wyłączona dla ruchu samochodowego będzie ul. Grota-Roweckiego na odcinku od ul. Witkiewicza do ul. J. Dwernickiego. Linia 53 nadal będzie kursować objazdem. W kierunku Pomorzan pojedzie ulicą Reduty Ordona, z pominięciem przystanków „Berlinga” i „Roweckiego”. Autobusy linii 53 będą zatrzymywały się na przystankach „Chłopickiego” i „Wita Stwosza” wspólnych z linią nr 75. Kursy będą odbywały się wg obowiązujących rozkładów jazdy.

W ramach zadania zaplanowana została przebudowa drogi, miejsc postojowych, ciągów pieszych wraz z odwodnieniem, budowa elementów uspokojenia ruchu, przebudowa zjazdów oraz remont kładki dla pieszych zlokalizowanej nad rurociągiem ciepłowniczym wraz z dostawaniem jej dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego wpłynie na jakość poruszania się w tej okolicy. Zmiany będą zauważalne dla pieszych, pasażerów komunikacji miejskiej, ale także kierowców. Zakres robót budowlanych obejmie w szczególności:

  • przebudowę jezdni,
  • przebudowę chodników,
  • przebudowę oświetlenia ulicznego,
  • przebudowę odwodnienia drogi,
  • przebudowę kładki dla pieszych wraz dostosowaniem jej dla osób niepełnosprawnych,
  • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
  • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
  • wykonanie elementów małej architektury i zieleni.

Realizacja zadania poprawi komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inwestycja będzie dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca — Konsorcjum firm: BEN-BRUK Sp. z o.o., BEN-BRUK Benedykt Chłap na wykonanie prac wartych 7 298 921,88 zł ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.