Przesunięcie przystanku i pasy dla rowerzystów na Krzywoustego

opublikowano: · informacja archiwalna

Zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Krzywoustego. Pojawiło się nowe oznakowanie, a wraz z nim pasy dla rowerzystów. W związku z tym przesunięty został też przystanek autobusowy dla linii 75, 521 i 527.

Rowerzyści mogą już bezpiecznie i wygodnie przejechać przez kolejny fragment Śródmieścia. Chodzi o część ulicy Krzywoustego, na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do placu Kościuszki. Na obu jezdniach powstały tam właśnie nowe pasy dla rowerów, co wiąże się również z kilkoma innymi zmianami w organizacji ruchu.

Nowe pasy zostały włączone w sieć istniejących już w tym rejonie dróg rowerowych i pasów: wzdłuż ul. 26 Kwietnia, al. Bohaterów Warszawy i al. Piastów. Projekt był uzgadniany ze Stowarzyszeniem Rowerowy Szczecin.

Na obu jezdniach przestrzeń dla rowerzystów została wygospodarowana bez zmniejszenia liczby pasów dla samochodów.  Jedynie na ostatnim odcinku, jadąc w stronę placu Kościuszki, w związku z brakiem miejsca, zamiast osobnego pasa wprowadzony został tzw. sierżant rowerowy, wskazujący tor jazdy rowerów. Na tym odcinku wyznaczono również dwa miejsca parkingowe dla samochodów dostawczych. Poza nimi parkowanie uniemożliwią ustawione wzdłuż krawężnika słupki, co zwiększy bezpieczeństwo, wyeliminuje zatory w ruchu i zwiększy swobodę poruszania się pieszych po chodniku.

W związku z nową organizacją ruchu po drugiej stronie ulicy, o sto metrów w stronę placu Kościuszki przesunięty został przystanek autobusowy linii 75, 521 i 527, co ułatwi również pasażerom przesiadanie się pomiędzy różnymi środkami komunikacji miejskiej. Przy przychodni zaplanowano natomiast dwa nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Wprowadzanie zmian zakończy się najbliższych dniach. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie objętym nową organizacją.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.