Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej 11 listopada

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku z organizacją wydarzeń związanych z Dniem Niepodległości informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w ruchu 11.11.2019

 • W godz. 11:30–13:30 odbędzie się zgromadzenie organizowane przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych. Zgromadzenie wyruszy spod pl. Solidarności i przejdzie ulicami: ul. Matejki — ul. Piłsudskiego — pl. Rodła — al. Wyzwolenia — pl. Żołnierza Polskiego — al. Niepodległości — pl. Brama Portowa — pl. Zwycięstwa — al. Wojska Polskiego — pl. Szarych Szeregów. Na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia dla linii autobusowych: A, B, C, 61, 75, 86, 87 oraz tramwajowych 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 12. Zamknięcie i otwarcie dla ruchu ulic w trakcie marszu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.
 • W godz. 12:00–13:15 na placu Szarych Szeregów odbędą się Obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Wstrzymanie ruchu pojazdów w rejonie placu nastąpi w godzinach 11:00–14:00. UWAGA! Wstrzymanie ruchu tramwajów nastąpi w godzinach 11:30–14:00. 

Zmiany w kursowaniu komunikacji

 • Linia 1 — kursuje w obu kierunkach przez al. Bohaterów Warszawy — Krzywoustego — Bramę Portową — Potulicką.
 • Linia 5 — kursuje w obu kierunkach od al. Bohaterów Warszawy przez Krzywoustego — Bramę Portową — plac Rodła.
 • Linie 11 i 12 — kursują od placu Kościuszki przez Krzywoustego — Bramę Portową — plac Rodła.
 • Linia 87 — w kierunku pętli „Podbórz” kursuje od al. Wojska Polskiego przez Jagiellońską — pl. Grunwaldzki — al. Papieża Jana Pawła II — Wielkopolską. W kierunku Owocowej kursuje od Wielkopolskiej przez al. Papieża Jana Pawła II — Niedziałkowskiego — al. Wojska Polskiego — plac Szarych Szeregów — plac Zgody.
  Przystanek „Plac Szarych Szeregów” dla linii 87 jadącej w kierunku Podbórza zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Jagiellońską.
  Przystanek „Świętego Jana Pawła II” dla linii 87 jadącej w kierunku Owocowej zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z al. Papieża Jana Pawła II.

Autobusowa komunikacja zastępcza w godz. 11:30–14:00

Linia 811 kursuje na trasie Plac Rodła (odjazd z przystanku linii 70 jadącej w kierunku Urzędu Miasta) — Plac Kościuszki (odjazd autobusów z przystanku linii 61 jadącej w kierunku Podjuch i nawrót przez Pułaskiego — Sikorskiego):

 • w kierunku pl. Kościuszki: od placu Rodła przez Piłsudskiego — plac Grunwaldzki — al. Papieża Jana Pawła II — Niedziałkowskiego — al. Wojska Polskiego — pl. Szarych Szeregów — al. Piastów — plac Kościuszki.
 • w kierunku pl. Rodła: od pl. Kościuszki przez al. Piastów — pl. Szarych Szeregów — al. Wojska Polskiego — Jagiellońską — pl. Grunwaldzki — pl. Rodła.

Dodatkowo w godzinach 11:00–13:00 odbędzie się zgromadzenie organizowane przez Zespół Szkół nr 2. Zgromadzenie wyruszy spod Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Anieli Krzywoń i przejdzie ulicami: ul. Anieli Krzywoń — pomnik poległych o wyzwolenia Dąbia przy skrzyżowaniu z ul. Emilii Gierczak i ul. Józefa Malinowskiego. Na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia dla linii autobusowych: 56, 64, 72, 77, 93, 96, 97. Zamknięcie i otwarcie dla ruchu ulic w trakcie marszu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.