Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

opublikowano: · informacja archiwalna

Od 1 grudnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu 7 linii autobusowych. Jednocześnie informujemy, że ulica Hoża nieprzejezdna dla komunikacji miejskiej będzie o jeden dzień dłużej. Prosimy pasażerów o czujność i przygotowanie się do podróży.

1 grudnia zmiany wprowadzone zostaną na liniach 54, 84, 91, 94, 56, 86, 87. Korekty dotyczą nowych czasów przejazdów, skrócenia lub wydłużenie wybranych kursów oraz zmian w częstotliwości kursowania w wybrane dni. Prosimy pasażerów korzystających z wymienionych linii o dokładne planowanie podróży.

  • Na liniach 54 i 84 nastąpi korekta czasów przejazdu we wszystkie dni tygodnia oraz skrócenie lub wydłużenie wybranych kursów realizowanych do Zakładów Mięsnych w dni powszednie i świąteczne. Wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy w dni powszednie i świąteczne; w dni świąteczne linia 54 będzie kursować co 40 minut.
  • Na linii 91 wprowadzona zostanie korekta czasów przejazdu oraz skrócenie godzin kursowania w szczycie popołudniowym.
  • Na linii 94 nastąpi skrócenie trasy do przystanku „Struga” oraz ograniczenie liczby kursów.
  • W dni powszednie autobusy linii 56 kursować będą wyłącznie w godzinach 5–9 i 13–20, z dotychczasową częstotliwością. W pozostałe dni rozkład jazdy nie ulegnie zmianie.
  • W dni powszednie na linii 86 ulegnie zmianie czas przejazdu między przystankami, a w godzinach szczytu autobusy będą kursować z częstotliwością co 10 minut.
  • W niedziele i dni świąteczne autobusy linii 87 kursować będą przez cały dzień co 30 minut. Jednocześnie dla linii 87 nastąpi zmiana nazwy przystanku „Warszewo Szkoła” na „Wapienna”.

Dodatkowo informujemy, że zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w okolicy przebudowywanej ulicy Hożej będą trwały do 27 listopada. Linie 58, 59, 523 i 524 nadal będą wycofane z ulicy Hożej.

Przypominamy, że autobusy linii 58 i 59 kursują na zmienionej trasie: od ul. Wilczej ulicami Komuny Paryskiej, Rugiańską, Druckiego-Lubeckiego, Blizińskiego, Ludową, Dębogórską, Grzymińską, Studzienną do ul. Robotniczej i dalej bez zmian, według specjalnego rozkładu jazdy. Powrót dla kursów w relacji skróconej Studzienna — Plac Rodła odbywa się przez ul. Robotniczą. Obowiązują wszystkie przystanki na trasie objazdu.

Dodatkowo uruchomione są przystanki: „Ludowa” (w kierunku ul. Robotniczej) na ul. Blizińskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Ludową, nr 16001), „Studzienna” (w kierunku placu Rodła) na ul. Studziennej (na wysokości przystanku w kierunku Gocławia/Nehringa, nr 44610).

Dla linii 58 i 59 nieczynne są przystanki: „Komuny Paryskiej” (kierunek Gocław/Nehringa), „Jana z Czarnolasu”, „Hoża”, „Żelazna”.

Autobusy linii 523 kursują zmienioną trasą: od ul. Przyjaciół Żołnierza ulicami Komuny Paryskiej, Rugiańską, Druckiego-Lubeckiego, Konarskiego, Ludową i Dębogórską według normalnego rozkładu jazdy. Nieczynne dla tej linii będą przystanki: „Komuny Paryskiej”, „Jana z Czarnolasu”, „Hoża”, „Żelazna”, „Robotnicza 5”. Dodatkowo został uruchomiony przystanek „Golisza” w obu kierunkach.

Na linii 524 dotychczasowy kurs w relacji Police Zajezdnia/Police Jasienica Pętla — Pomorzany Dobrzyńska przez ul. Wiszesława realizowany jest przez ul. Bogumińską z pominięciem ul. Wiszesława. Godzina odjazdu z pętli „Police Zajezdnia” (3:05) pozostanie bez zmian.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.