Duże zainteresowanie przedłużeniem ważności biletu okresowego

opublikowano: · informacja archiwalna

Prawie 1000 wniosków o przedłużenie biletu okresowego wpłynęło do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Aby dodatkowo ułatwić formalności związane ze zmianami w biletach 3-, 4- i 5-miesięcznych na stronie www.zditm.szczecin.pl pojawił się specjalny formularz.

Rozwiązanie, które wprowadziliśmy dotyczy pasażerów, którzy z uwagi na epidemię koronawirusa nie korzystają z komunikacji miejskiej, a posiadają ważne bilety okresowe. Co należy zrobić? Wystarczy wypełnić online przygotowany formularz. Procedura jest maksymalnie uproszczona.

Zasady skorzystania z przedłużonego terminu ważności zawieszonego biletu okresowego:

  • Należy wypełnić formularz dostępny na stronie zditm.szczecin.pl w zakładce DLA PASAŻERA.
  • Możliwość dotyczy biletów okresowych 3-, 4-, 5-miesięcznych.
  • Decyduje termin zakupu biletu, nie później niż 11 marca 2020 r.
  • Zawieszony termin ważności biletu musi być dłuższy niż połowa okresu ważności biletu.
  • Termin zawieszenia biletu liczony będzie od dnia wpłynięcia formularza lub od dnia wskazanego w dokumencie, ale nie wcześniej niż data jego wpłynięcia.
  • W przypadku uczniów i studentów zawieszenie biletu będzie liczone od 12 marca 2020 r.
  • Bilet można zawiesić tylko raz.
  • Zawieszony bilet będzie można wykorzystać w późniejszym terminie, ale nie później niż do końca 2020 r.

UWAGA! Przedłużenia okresu ważności zawieszonego biletu będzie można dokonać przy zakupie nowego biletu okresowego. W przypadku zakupu biletów elektronicznych (smartfon, SKA) należy o tym fakcie poinformować ZDiTM poprzez wysłanie formularza ze strony https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/przedluz-waznosc-biletu-okresowego. W przypadku klientów korzystających z biletów okresowych papierowych należy wysłać formularz ze strony https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/przedluz-waznosc-biletu-okresowego i zgłosić się osobiście do Biura Obsługi Klienta — Kasa Główna, ul. Klonowica 5, Szczecin.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.