Prace na alei Jana Pawła II

opublikowano: · informacja archiwalna

Nowe chodniki, jezdnia, dodatkowa zieleń i mała architektura — to tylko część zmian, jakie czeka jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście. Zanim jednak aleja Jana Pawła II wypięknieje w całości, minie kilkanaście miesięcy.

Trwają roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II oraz w pasie rozdziału na odcinku do placu Grunwaldzkiego do ul. Felczaka. Na odcinku od placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Mazurską zakończono prace związane z przebudową istniejącej magistrali i sieci wodociągowej, wykonano elementy odwonienia drogowego. W związku z zakończeniem prac sanitarnych na tym odcinku w najbliższych dniach planowane jest przystąpienie do wykonywania robót drogowych — robót ziemnych i stabilizacji oraz przystąpienie do ustawiania krawężników drogowych.

Organizacja ruchu

Wyłączona z ruchu pojazdów jest jezdnia 2 — odcinek al. Jana Pawła II na kierunku od placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Wacława Felczaka. Ruch pojazdów został przekierowany na drugą jezdnię al. Jana Pawła II, która stała się drogą dwukierunkową. Ruch pieszych i rowerów został przekierowany na chodniki znajdujące się jednej i drugiej stronie al. Jana Pawła II.

Komunikacja miejska

Wprowadzone zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 • Linia 70 kursować będzie na zmienionej trasie: od placu Grunwaldzkiego przez ul. Piłsudskiego — plac Odrodzenia — ul. Monte Cassino — ul. Niedziałkowskiego do tymczasowego przystanku „Urząd Miasta” (12591).
 • Zawieszone zostają następujące przystanki: „Urząd Miasta” (12511); „Plac Grunwaldzki” (11622).
 • Dla linii 70 zostaje uruchomiony tymczasowy przystanek: „Urząd Miasta” (12591), zlokalizowany w ciągu alei Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Niedziałkowskiego.
 • Autobusy linii 70 w kierunku Urzędu Miasta zostają przeniesione na przystanek linii nocnych „Plac Grunwaldzki” (11623) zlokalizowany na rondzie przed zjazdem w ul. Piłsudskiego.

O zadaniu

Na alei Jana Pawła II przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Przebudowa al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego obejmie w szczególności:

 • przebudowę jezdni,
 • przebudowę chodników,
 • przebudowę sygnalizacji świetlnej,
 • przebudowę kolidującego uzbrojenia,
 • wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
 • wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
 • przebudowę sieci wodociągowej,
 • bezwykopową renowację przyłączy kanalizacyjnych.

Wykonawca — LIDER KONSORCJUM: Roverpol Sp. z o.o., PARTNER KORSORCJUM: Rover Infraestructuras S.A. na wykonie zadania ma 16 miesięcy. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23 862 000,00 zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 r.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.