Zmiany na ulicy Wyszyńskiego

opublikowano: · informacja archiwalna

Informujemy, że w nocy z 11 na 12 września ruch na ulicy Wyszyńskiego zostanie przerzucony na drugą nitkę jezdni, dwukierunkowo. Zmianie ulegną także lokalizacje niektórych przystanków autobusowych.

Trwają ostatnie przygotowania do zmian na tym ważnym węźle komunikacyjnym. Prace prowadzone są na wielu frontach. Torowisko tramwajowe wykonane jest już w ponad połowie. Trwają roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, roboty drogowe, brukarskie, sieciowe. W ramach sieci trakcyjnej zrobiono 24 fundamenty, ustawiono 23 sztuki słupów trakcyjnych.

W najbliższym czasie planowane jest dokończenie montażu torowiska w ul. Wyszyńskiego, montaż torowiska klasycznego w ul. Nabrzeże Wieleckie, montaż na belkach żelbetowych w ul. Nabrzeże Wieleckie. Do tego budowa kanalizacji teletechnicznej oraz kanalizacji pod sygnalizację uliczną wraz z sygnalizatorami. W planach jest także dokończenie budowy peronu tramwajowego w ul. Wyszyńskiego, dalsze układanie nawierzchni z płytek betonowych na chodnikach oraz układanie nawierzchni asfaltowych.

Zmiany w organizacji ruchu

W nocy z 11 na 12 września ruch zostanie przerzucony na drugą nitkę jezdni, dwukierunkowo. Przystanek dla pasażerów autobusów w kierunku mostu Długiego będzie zlokalizowany w okolicy ul. Mściwoja, a dla pasażerów autobusów w kierunku Bramy Portowej zostanie przywrócony. Zostanie utworzony tymczasowy przystanek dla autobusów jadących w kierunku dworca PKP na wyspie pomiędzy ulicami Mała Odrzańska a Nabrzeże Wieleckie. Dostępna dla kierowców będzie ulica Mała Odrzańska.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Dzień Matki w Klubie Delta

W maju obchodzimy Dzień Matki - i niech to piękne święto będzie okazją do wspólnego bycia z bliskimi w przyjemnych okolicznościach zabawy.

Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej.

Utrudnienia w komunikacji. Sobota 25.05.24

W związku z organizacją zgromadzenia w dniu 25.05.2024 r. o godz. 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.