Zmiana organizacji ruchu na alei Jana Pawła II

opublikowano: · informacja archiwalna

Informujemy, że 1 lipca zmieni się organizacja ruchu na alei Jana Pawła II. Ruch częściowo będzie puszczony nowym odcinkiem jezdni. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Wykonawca robót wchodzi w kolejny etap prac na zadaniu „Przebudowa al. Jana Pawła II na odcinku od  ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego w Szczecinie”. Nowa organizacja ruchu polega  na puszczeniu samochodów po nowej Alei Jana Pawła II na odcinku od Wielkopolskiej do Felczaka. Na wyremontowanym odcinku ruch będzie odbywał się jednokierunkowo w kierunku Urzędu Miasta. Od strony ul. Felczaka nie będzie możliwości wjazdu w Jana Pawła II.

Przystanek autobusowy linii 70 zostanie przesunięty za skrzyżowanie w ul. Wielkopolską.

O zadaniu

Na alei Jana Pawła II przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Przebudowa al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego obejmuje w szczególności:

przebudowę jezdni,
przebudowę chodników,
przebudowę sygnalizacji świetlnej,
przebudowę kolidującego uzbrojenia,
wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
wykonanie elementów małej architektury i zieleni,
przebudowę sieci wodociągowej,
bezwykopową renowację przyłączy kanalizacyjnych.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.

Więcej zabawy na Majowym

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.