Kolejny etap przebudowy torowisk tramwajowych - komunikacja

opublikowano: · informacja archiwalna

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowisk tramwajowych (pl. Żołnierza Polskiego, ul. Matejki) z dniem 24.07.2021 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

 1. Dla linii A i G zawracanie w rejonie pl. Rodła odbywać się będzie od przystanku „Brama Portowa” przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego, ul. Matejki, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa”. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła (kier. Brama Portowa, nr 11535).
 2. Autobusy linii B między przystankami „Brama Portowa” a „Rayskiego” w kierunku os. Arkońskiego kursować będą przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).
 3. Dla linii C i H zawracanie w rejonie pl. Rodła odbywać się będzie od przystanku „Brama Portowa” przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, Piłsudskiego, Matejki, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa”. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu ul. Piłsudskiego przy budynku PZU (nr 11526). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła (kier. Brama Portowa, nr 11535).
 4. Na liniach A, B, C, G i H utrzymany zostanie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku pl. Rodła.
 5. Autobusy linii 58 i 59 w kierunku Gocławia, Nehringa i Studziennej od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą w prawo w ul. Matejki, nawrót na wysokości ul. Małopolskiej i dalej przez ul. Matejki na stałej trasie.
 6. Autobusy linii 70 między przystankami „Starzyńskiego” a „Plac Grunwaldzki” w kierunku Urzędu Miasta kursować będą przez ul. Małopolską, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Lotników, pl. Grunwaldzki. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Lotników” (nr 17831, wspólny z linią 90). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła”.
 7. Na linii 76 przywrócona zostanie trasa w obu kierunkach przez ul. Wyszyńskiego oraz zawracanie na pl. Żołnierza Polskiego. Przystanek końcowy „Brama Portowa” zlokalizowany będzie przy restauracji KFC (nr 10814). Przystanek dla wsiadających „Brama Portowa” zlokalizowany będzie na torowisku tramwajowym (przystanek wspólny z liniami pospiesznymi w kierunku prawobrzeża, nr 10813).
 8. Autobusy linii 90 w dalszym ciągu kursować będą objazdem przez ul. Świętego Wojciecha, z pominięciem pl. Żołnierza Polskiego.
 9. Na linii 107 przywrócona zostanie stała trasa i lokalizacja przystanku krańcowego „Plac Rodła” (przy budynku ZUS, nr 11523). Autobusy ponownie zatrzymywać się będą na przystanku „Malczewskiego” (w kierunku Polic).
 10. Autobusy linii 835 między przystankami „Plac Rodła” a „Parkowa” w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursować będą przez al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego. Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki:
  „Plac Rodła” (przy wejściu do hotelu Radisson Blu, nr 11521),
  „Malczewskiego” (wspólny z liniami 68, 101 i 107, nr 13011),
  „Matejki” (w ciągu ul. Malczewskiego przed skrzyżowaniem z ul. Matejki, nr 13141).
  Nie będzie obsługiwany przystanek „Matejki” zlokalizowany w ciągu ul. Matejki przed skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego (nr 13131).
 11. Autobusy linii 522 i 532 między przystankami „Brama Portowa” a „Rayskiego” w kierunku Warszewa, Rostockiej, Osowa i os. Arkońskiego kursować będą przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).
 12. Autobusy linii 523 między przystankami „Plac Rodła” i „Rayskiego” w kierunku Zajezdni Golęcin kursować będą przez ul. Piłsudskiego, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez al. Wyzwolenia.
 13. Autobusy linii 524 i 525 w kierunku Polic i Zajezdni Golęcin od przystanku „Plac Rodła” kursować będą w prawo w ul. Matejki, nawrót na wysokości ul. Małopolskiej i dalej przez ul. Matejki na stałej trasie.
 14. Autobusy linii 529 między przystankami „Brama Portowa” a „Plac Rodła” kursować będą przez al. Niepodległości i al. Wyzwolenia. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532). Od przystanku krańcowego autobusy w kierunku Jaworowej i Krzekowa kursować będą przez al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki, do przystanku „Plac Rodła” w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła (nr 11535) i dalej bez zmian.
 15. Autobusy linii 530 w kierunku Podbórza od przystanku początkowego „Plac Rodła” zawracać będą na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki, dalej przez al. Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i w kierunku Podbórza stałą trasą.
 16. Autobusy linii 531 między przystankami „Brama Portowa” a „Plac Grunwaldzki” w kierunku Krzekowa kursować będą przez al. Niepodległości, al. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez ul. Piłsudskiego. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).
 17. Na liniach 522, 529, 531 i 532 uruchomiony zostanie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku pl. Rodła (wspólny z linią 835, nr 11330).

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Jerzy Owsiak na placu WOŚP

Dzisiaj odbyło się oficjalne odsłonięcie tabliczek z nazwą nowego placu. W wydarzeniu osobiście udział wziął prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Długi weekend wykorzystaj na zwiedzanie

Przed nami kilka wolnych dni, w trakcie których można wybrać się na wycieczkę po Szczecinie i okolicach. Polecamy wypady nad wodę oraz korzystanie z infrastruktury, która czeka na turystów.

Arkonka otwiera sezon

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszystkich miłośników wodnych i słonecznych kąpieli zapraszamy na „szczecińską Majorkę”.