Zmiany na Alei Jana Pawła II

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej Alei Jana Pawła II. Nowości czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Na odcinku Pl. Grunwaldzki – Mazurska oraz Mazurska – Wielkopolska (część wschodnia), Wielkopolska – Niedziałkowskiego oraz Niedziałkowskiego – Felczaka (część wschodnia)   prowadzone są prace przy wykończeniowe nawierzchni chodników i zjazdów. Trwają roboty  brukarskie przy wykonywaniu nawierzchni jezdni. Rozpoczęły się także prace przy wykonywaniu nasadzeń. W ramach zadania wykonano również przebudowę sieci wodociągowej wraz z wybudowaniem nowych elementów sieci kanalizacji deszczowej.

W części Wielkopolska – Niedziałkowskiego oraz Niedziałkowskiego – Felczaka (część zachodnia) wraz z pasem rozdziału wykonano elementy kanalizacji deszczowej oraz przebudowę istniejących hydrantów naziemnych. Wykonawca przystąpił do układania nawierzchni z kostki granitowej.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku planowane jest oddanie do ruchu wschodniej jezdni ul Jana Pawła II z wyłączeniem jezdni zachodniej na odcinku od Placu Grunwaldzkiego do ul Felczaka.

Od niedzieli nastąpią zmiany w kursowaniu linii 70. Od pl. Grunwaldzkiego autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, Felczaka, Monte Cassino, pl. Odrodzenia do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian.

Na zmienionej trasie funkcjonować będą przystanki:

·      „Plac Grunwaldzki” nr 11622 (kier. Urząd Miasta), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II za zjazdem z pl. Grunwaldzkiego,

·      „Urząd Miasta” nr 12592 (końcowy), zlokalizowany na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Wielkopolską,

·      „Urząd Miasta” nr 12522 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka po zachodniej stronie skrzyżowania z al. Jana Pawła II, wspólny z liniami 87 i 90,

·      „Plac Grunwaldzki” nr 11631 (kier. Dworzec Główny), zlokalizowany na pl. Grunwaldzkim między ul. Rayskiego i ul. Śląską, wspólny z liniami nocnymi.

Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki „Plac Grunwaldzki” nr 11621 i 11623 oraz „Urząd Miasta” nr 12591. W związku ze zmianą trasy odjazdy z przystanku początkowego „Urząd Miasta” realizowane będą 1 minutę wcześniej w stosunku do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Edukatorium Fabryki Wody. Tu porwie was wir nauki!

Nauka wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, może angażować, fascynować, zachęcać do odkrywania tajemnic świata – tego właśnie doświadczycie w Edukatorium Fabryki Wody.

W Szczecinie powstanie kolejny duży zakład produkcyjny

Następny wielki zakład produkcyjny powstanie na terenie naszego miasta.

Kolejny pies zamknięty w samochodzie. Strażnicy uwolnili zwierzaka

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt.