Torowa rewolucja. Wraca tramwaj na Matejki!

opublikowano: · informacja archiwalna

Pomyślny przejazd techniczny po nowym torowisku pozwala na wprowadzenie zmian. Od 28 października przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Brama Portowa – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Dubois. Ulgę odczują także kierowcy.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

 • Przywrócone zostanie kursowanie linii 2 na częściowo zmienionej trasie: Stocznia Szczecińska – pl. Hołdu Pruskiego – Brama Portowa – Turkusowa, wg specjalnego rozkładu jazdy.
 • Przywrócone zostają stałe rozkłady jazdy linii 6 z likwidacją skomunikowań z liniami 2, 5 i 11.
 • Zlikwidowana zostaje wspomagająca linia 13.
 • Zlikwidowana zostaje autobusowa komunikacja zastępcza linii 835.
 • Na linii 8 przywrócone zostają stałe rozkłady jazdy i ekspedycja taboru;
 • Na linii 10 przywrócone zostają rozkłady jazdy obowiązujące w okresie 9.01-28.05.2021, w dni powszednie z korektami kursów w godzinach szczytu wynikającymi ze zmiany częstotliwości linii 7.
 • Tramwaje linii 11 kursować będą wg specjalnego rozkładu jazdy na trasie Ludowa – Matejki – pl. Hołdu Pruskiego – al. Niepodległości – Krzywoustego – Pomorzany, bez zmian częstotliwości i ekspedycji taboru.

Pasażerowie dojeżdżający liniami tramwajowymi z Niebuszewa do pl. Rodła mogą kontynuować podróż w kierunku Bramy Portowej przechodząc do linii 2 i 11 do przystanku Filharmonia na ul. Matejki lub przesiadając się na wysokości przystanku tramwajowego do linii autobusowych zawracających na pl. Żołnierza Polskiego (58, 59, 68, 101, 107), gdzie możliwa jest przesiadka na linie 2 i 11.

Zbliżony układ przesiadek obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Zalecanym miejscem przesiadek między liniami tramwajowymi 2 i 11 a autobusami jadącymi z/do ul. Sczanieckiej jest przystanek Matejki.

ORGANIZACJA RUCHU

 • Zakończone zostaną prace na al. Niepodległości, w związku z tym na wlocie alei Niepodległości od strony Bramy Portowej otwarte będą wszystkie pasy ruchu
 • Otwarty zostanie przejazd ulicą Matejki w kierunku północnym, w związku z tym zlikwidowany zostanie objazd ulicami Zygmunta Starego, Starzyńskiego i Plantową
 • Przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ciągu Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego Matejki
 • W dalszym ciągu pozostanie zamknięta ul. Piłsudskiego pomiędzy placem Rodła i Matejki oraz zachodnia jezdnia ul. Matejki w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Zamknięty pozostanie także południowy przejazd na placu Rodła.

W ramach tego etapu w dalszym ciągu wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego:

 • na ulicy Matejki w rejonie skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego na jezdni zachodniej
 • wzdłuż al. Wyzwolenia od placu Żołnierza Polskiego do placu Rodła
 • wzdłuż ul. Piłsudskiego od placu Rodła do Matejki

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.