Nowa ścieżka rowerowa na ulicy Zawadzkiego

opublikowano: · informacja archiwalna

Trwają prace przygotowawcze i korytowanie nowej ścieżki rowerowej, która powstanie na ulicy Zawadzkiego. To kolejna, po remoncie nawierzchni oraz dojść do przystanków autobusowych, zmiana w tej okolicy. Cykliści będą mogli z nowej drogi skorzystać na początku przyszłego roku.

Ścieżka będzie miała blisko 700 metrów. Jej początek zlokalizowano w miejscu połączenia ze ścieżką rowerową realizowaną w ramach przebudowy ulicy Szafera, a koniec przy istniejącym przejściu dla pieszych przez ul. Zawadzkiego, przy skrzyżowaniu z ul. Klonowica.

Na początkowym i końcowym odcinku, w sąsiedztwie istniejących zatok autobusowych, zaprojektowano parkingi rowerowe wraz ze stojakami rowerowymi (po 5 sztuk).

Ścieżka jest robiona przez firmę Strabag w ramach bieżącego utrzymania. Wykonawca potrzebuje około 3 miesięcy na realizację prac, oczywiście będą one prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Na ten moment prowadzone są prace przygotowawcze, a wykonawca umożliwił prowadzenie robót elektrycznych przez inny podmiot.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.